10-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka 2010 m. balandžio 23–30 d. pakvietė visus esamus ir būsimus skaitytojus į bibliotekos organizuojamus renginius bei parodas, skirtas Nacionalinei bibliotekų savaitei, kurios tema – „Biblioteka yra Tavo“. „Biblioteka – tai ne spindinti sterili parduotuvė, kurioje prekės bėga kasdien nuo lentynų ieškodamos naujų namų. Biblioteka – Tavo antri namai...“

Balandžio 26 d. Vaikų literatūros skyriuje vykusio rytmečio „Į knygų šalį“ metu Bibliotekos direktorės pavaduotoja Vesta Ragainienė Lieporių ir Gegužių mokyklų 4-ų klasių mokiniams pristatė sukurtą naują Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos interneto svetainės puslapį vaikams www.smsvb.lt/vaikams/. Bibliotekoje svečiavosi P. Višinskio apskrities viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus „Knygvežiukas“, kuris pristatė vaikams geriausias, įdomiausias, retas vaikiškas knygas. Nuotaikingas renginys prasidėjo pasaka apie karalių ir jo gražuolę dukterį princesę. Pelytė „Zita“ dalijo vaikams saldainius.
Balandžio 29 d. „Spindulio“ biblioteka pažymėjo 35-uosius savo veiklos metus. Prisiminėme šioje bibliotekoje dirbusius bibliotekininkus, reikšmingiausius bibliotekos įvykius. Popietės metu savo poeziją skaitė „Varsos“ bibliotekos vyr. bibliotekininkė Onutė Valantinienė, bibliotekos skaitytoja Birutė Ubavičienė, skambėjo lietuvių ir užsienio autorių dainos, kurias atliko bibliotekos skaitytojos Alina Kosmočiūtė ir Irina Kovalevskaja. Ištikimiausi ir aktyviausi bibliotekos lankytojai buvo apdovanoti padėkos raštais, „Bibliotekos pažangos“ pažymėjimai buvo įteikti bibliotekos vartotojams, išklausiusiems 40 valandų kursą „Darbas kompiuteriu. Interneto ištekliai“. Popietės metu veikė šios parodos: „Atverstos knygos šviesa“ – atskleidžianti svarbiausius bibliotekos veiklos momentus, „Aš ir knyga“ – foto ir paveikslų paroda.
„Aido“ filiale visą savaitę vyko įvairūs renginiai. Bibliotekos skaitytojams „Romuvos“ pagrindinės mokyklos dramos studija „Svajokliai“ pristatė H. K. Anderseno pasaką „Sniego karalienė“. „Saulės“ pradinės mokyklos 1–3 klasių mokiniai piešiniais iliustravo E. Mieželaičio knygą „Zuikis Puikis“. Nedrausmingi skaitytojai, atnešę uždelstas grąžinti knygas, buvo atleidžiami nuo delspinigių. Vyko ekskursijos, interneto skaitykloje vaikams pristatyta naujas bibliotekos svetainės puslapis vaikams.
Balandžio 29 d. Lieporių filiale vyko teatralizuota popietė Kęstučio Kasparavičiaus knygos „Kiškis Morkus Didysis" pristatymas. Tai šmaikšti ir pamokanti dailininko Kęstučio Kasparavičiaus pasaką apie tai, kad gera ir sveika, būti savimi, net jeigu esi tik mažas Kiškis Morkutis. Knygą pristatė lopšelio-darželio „Trys nykštukai“ auklėtiniai (auklėtoja Virginija Ženkunvienė).
Balandžio 27 d. „Šaltinėlio“ filiale vyko renginys „Knygos – mano stebuklingos akys“, kuriame dalyvavo poetė Virgilija Zaleckytė. Į susitikimą su poete atvyko „Juventos“ pagrindinės mokyklos mokiniai, kurie pasveikinimą bibliotekos viešniai sugrojo dūdelėmis. Poetė V. Zaleckytė skaitė savo kūrybos eilėraščius, šiltai bendravo su vaikais, atsakė į gausius jų klausimus.

„Biblioteka visada liks Tavo antraisiais namais – išleidusiais į gyvenimą, bet niekada neužvėrusiais durų. Biblioteka - Tavo pasaka, Tavo sapnas, Tavo svajonė ir stebuklas, Tavo žinios ir išmintis, nes visa, kas joje yra, priklauso Tau, kaip neatsiejama dalelė Tavęs paties.“

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31