Bibliotekoje veikiančio klubo „Skaitanti mama“ mamyčių susitikimas kepyklėlėje „Kavakuki“

2011 m. gegužės 29 d. kepyklėlėje „Kavakuki“ (Mickevičiaus g. 2A) vyko Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos ir kepyklėlės „Kavakuki“ organizuotas klubo „Skaitanti mama“ dalyvių susitikimas. Susitikimo tema neeilinė: „Kad duonos kelias nenueitų užmarštin“.

Bibliotekininkė Inga Bubulytė susirinkusioms mamoms priminė, kad duonos gaminiai jau nuo gilios senovės yra vertinami. Ypatingos tradicijos ir dėmesys aiškiai matomas lietuvių tautosakoje, sutartinėse, sakmėse, tikėjimuose, kalendorinėse bei agrarinėse apeigose, kur duona buvo suasmeninta ir sudievinta. Buvo manoma, kad išauginta duona yra magiška, sakrališka, todėl liaudies žodinėje kūryboje be galo daug patarlių, priežodžių, pasakų, sakmių apie duoną. Susitikimo metu klubo „Skaitanti mama“ dalyvėms buvo priminta pasaka apie duonos kelią nuo mažo grūdo iki stalo. Tokie sunkumai, kokius patyrė mūsų senoliai norėdami ant stalo turėti duonos, šiais laikais jau nebeaktualūs. Visgi, mamytėms buvo priminta, kad duona ir kiti grūdų produktai (riestainiai, bandelės), sudaro didžiąją sveikos mitybos piramidės dalį. O tai reiškia, kad šių produktų turėtų būti suvartojama daugiausiai, nes valgyti juos labai sveika ir naudinga, ir kiekviena mama tiesiog privalo savo mažajam bedančiui ar vos kelis dantukus jau turinčiam mažyliui duoti duonos. Burnytėje atsidūręs duonos kriaukšlelis ar skylėtas riestainis tampa skaniausiu pyragu. Juk dar mūsų prosenelės, norėdamos nuraminti kūdikį, pasiūlydavo jam įvyniotą į marlę duonos kriaukšlę. Klubo „Skaitanti mama“ dalyvės sužinojo, kad duonos gaminiai gali būti prilyginami grūdų košei, todėl pradėjusiam ragauti rimtesnio maisto mažyliui galima duoti pagraužti (bet ne prikimšti pilnus skruostus) juodos duonos, o nuo maždaug dešimto mėnesio – ir baltos duonos gaminių. Sužinojusios apie duonos svarbą mūsų gyvenime klubo„Skaitanti mama“ narės peržvelgė pristatymą apie duonos gaminimą, naminį raugą, įvairias duonos rūšis.
Antroje renginio dalyje buvo suorganizuota viktorina. Trys mamyčių komandos „Smagurės“, „Čiulptukas“ ir „Kavasuši“ smagiai nusiteikusios ir linksmos ne tik dalyvavo viktorinoje, bet ir degustavo naujus išskirtinius „Kavakuki“ pyragus, kurių dar nėra prekyboje. Klubo „Skaitanti mama“ dalyvės turėjo puikią galimybę pasitikrinti sukauptas per savo gyvenimą žinias. Po antrojo viktorinos turo komandas skyrė tik keletas taškų, bet po trečiojo, surinkus aštuoniasdešimt aštuonis taškus, nugalėtojomis tapo „Čiulptuko“ komandos mamytės. Viktorinos nugalėtojos buvo apdovanotos vienkartiniais nuolaidų kuponais.
Renginio pabaigoje susirinkusios mamytės apžiūrėjo veikusią literatūros parodą „Gaminame pačios“, pasiėmė specialiai mamoms parengtų įvairių patiekalų receptų ir apžiūrėjo kepyklėlės „Kavakuki“ virtuvėlę, kurioje dirbusios kulinarės mamoms trumpai papasakojo kaip gaminamos bandelės, kur laikoma visa produkcija, davė paskanauti ką tik iškepto pyrago.

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Gegužė
P A T K P Š S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31