Bibliotekos darbuotojos dalyvavo Lietuvos viešųjų bibliotekų darbuotojų konkurse „Žinių meistras“

Aštuonios Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojos dalyvavo Lietuvos viešųjų bibliotekų darbuotojų konkurse „Žinių meistras“ bei parengė straipsnių internetinei krašto enciklopedijai „Graži tu mano“.

Enciklopedijos „Graži tu mano“ internetinę svetainę ir konkursą „Žinių meistras“ organizavo projektą „Bibliotekos pažangai“ vykdanti Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Kultūros ministerija.

Krašto enciklopedijos „Graži tu mano“ kūrimą pradėjo viešųjų bibliotekų darbuotojai kartu su lankytojais, dalyvavę konkurse „Žinių meistras“. Per trijų mėnesių varžytuves sukurtas enciklopedijos pagrindas – pirmosios išsamios, informatyvios, originalios, spalvingos istorijos apie gražų mūsų kraštą. Dabar savo žodį gali tarti kiekvienas Lietuvos gyventojas – pridurti tai, ko nespėjo žinių meistrai - Lietuvos viešųjų bibliotekų darbuotojai.„Žinių meistro“ konkurse dalyvavo visos šalies bibliotekos, parašyta 700 straipsnių.

Šiaulių miesto savivaldybės viešajai bibliotekai atstovavo aštuonios bibliotekos darbuotojos: Vesta Ragainienė, Marytė Eitutienė, Laima Šileikienė, Rima Giržadienė, Nijolė Petraitytė, Ona Valantinienė, Marytė Kibartaitė, Danutė Meškaitė.Kadangi virtuali enciklopedija „Graži tu mano“ skirta atskleisti krašto grožį, supažindinti su žymiais žmonėmis bibliotekos darbuotojos, sukaupusios nemažai medžiagos, ėmėsi darbo. Į enciklopediją patalpinta medžiaga apie Kryžių kalną, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos istoriją ir modernizavimą 1977-2009 m., Rūdės upelį, apie bibliotekos struktūros medį, apie jaunųjų kraštotyrininkų Mikelių mokyklą, surinkta ir patalpinta medžiaga apie mikrorajone esantį Salduvės piliakalnį, apie joninių (rasų) šventės minėjimą ant Lubinų kalno Kelmės raj. Gordų kaime, apie Dubysos upės vardo kilmę ir apie pačią upę, apie tautodailininkę, bibliotekos skaitytoją, parodų rengėją Ireną Gaidamavičienę, apie poetę, bibliotekos skaitytoją Ritą Kastėnaitę - Skeirienę, apie Šiaulių Katedrą ir apie Joniškio bažnyčią, Gegužių kaimą.

Konkursas „Žinių meistras“ baigėsi, bibliotekos darbuotojos darbą tęsia. Bibliotekos skaitytojai yra kviečiami tapti gyvosios enciklopedijos, virtualios svetainės www.grazitumano.lt kūrėjais. Internetinę krašto enciklopediją „Graži tu mano“ papildyti gali bet kuris Lietuvos gyventojas, mokantis dirbti kompiuteriu ir turintis dalykinių žinių apie Lietuvos kraštą, įžymius žmones.

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31