Disputas „Ką rekomenduočiau perskaityti Tau“

Gruodžio 2 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) vyko disputas „Ką rekomenduočiau perskaityti Tau“. Kalbėjome apie skaitymą, knygas vaikams ir suaugusiems, pristatėme 2010 m. knygų penketuką suaugusiems, knygas ir žurnalus, skirtus mamoms.

Knygų neskaitymas yra viena iš priežasčių verčiantį jauną žmogų primityvėti, lėkštėti, tapti žemos kultūros. Neskaitydami knygų pasiduodame judančių paveikslėlių įtakai, kuri nei praturtina mūsų žodyną, nei skatina domėtis savo jausmais, emocijomis. Literatūros kritikė V. Daujotytė yra išsireiškusi, kad: „Skaitydamas kūrinį, žmogus skaito pats save: savo gyvenimą, likimą, patirtį“.
Būtų idealu, jei skaitymas šeimoje, skaitymas vaikams taptų tokiu pat suprantamu dalyku kaip dantų valymas. Esame tokie išlepinti, kad turime knygų daug, bet nerandame laiko, skaityti arba tiesiog nenorime vargintis. Jei vaikystėje neskaitėme Brolių Grimų, H. Ch. Anderseno, A. Lindgren ir kitų, niekas vėliau tos netekties neatstos.
Skaitykime sau ir savo vaikui ir nesakykime, kad neturime laiko. Reikia tik noro, o laiko savaime atsiras.

Kadangi tai buvo vienas iš klubo „Skaitanti mama“ susitikimų, tai norime patarti mamytėms.
Penki lengvi žingsniai vartant knygas su kūdikiais:
1. Pasirinkite geriausią laiką. Tai toks laikas, kai Jūs ir Jūsų kūdikis būnate geros nuotaikos.
2. Parodykit kūdikiui knygą. Rodykit paveikslėlius, komentuokite linksmai ir laisvai.
3. Kalbėkite ir džiaukitės. Atminkite, kad per visą laiką, kai žiūrėsite knygeles, kūdikį reikia liesti ir glausti prie savęs.
4. Stebėkite, kaip kūdikis elgiasi. Leiskite jam žaisti su knyga, jei jis nori. Baikite žiūrėti knygeles, kai kūdikiui sugenda nuotaika.
5. Vartykite knygutes su kūdikiu kiekvieną dieną. Net kelios minutės per dieną yra svarbios.

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31