Europos dienos šventė bibliotekoje

2011-ieji Europos Sąjungoje paskelbti savanoriškos veiklos metais, kurių šūkis „Keisk pasaulį – būk savanoris“. Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka, kurioje įkurta ES informacijos lentyna, ne tik teikia Šiaulių miesto gyventojams išsamią ir objektyvią informaciją apie ES, bet jau septintą kartą pakvietė šiauliečius švęsti Europos dieną kartu.

Gegužės 9 diena prasidėjo Dainų mikrorajono bendruomenės narių, Savanoriškų saugos būrių atstovų ir Šiaulių profesinio rengimo centro mokinių savanoriška veikla - žemių pakeitimu Dainų pėsčiųjų tako klombose ir gėlių sodinimu. Papuošę aplinką visi rinkosi į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos kiemelį, adresu Aido g. 27, kur vyko šventė „Savanorystės mugė“.
Renginio vietoje buvo įrengta „Pavėsinių alėja“, kuriose šventėje dalyvaujantys savanoriai ir savanoriškos organizacijos pristatė savo veiklas, buvo gaminami ženkliukai iš atliekų (metalinių butelių kamščių), pinamos draugystės apyrankės, kurios vėliau buvo padovanotos šventėje koncertavusiems vaikų ir jaunimo kolektyvams, savanorišką veiklą vykdančių organizacijų atstovams, NATO kariams.
Šventės pradžioje visiems susirinkusiems buvo priminta, kad prieš 61 m. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas iškėlė Europos integracijos idėją. Gegužės 9 d. tapo Europos dienos simboliu, todėl šiai dienai paminėti renginio pradžioje iškilmingai nuskambėjo Kauno „Šampaninio schoro“ sukurtas ir atliktas himnas su pantomimos kompozicija, kurioje puikiai atsispindėjo draugystės ir bendradarbiavimo svarba.
Savanorių pagalbos reikia visiems, todėl jei šiandien tau pagalba nebūtina, tai rytoj ji gali būti labai reikalinga... „Pasaulį galima keisti tūkstančiais būdų“ – sakė šventės „Savanorystės mugė“ vedėjai visus susirinkusius kviesdami tapti savanoriais.
Apie Europos Sąjungą ir paskelbtus savanoriškos veiklos metus pasisakė Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Patricija Poderytė kviesdama būti savanoriais, būti pilietiškais, praturtinti pasaulį, taip pat Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Irena Žilinskienė, pasidžiaugusi, kad savanorystė Lietuvoje nepamiršta. Dainų mikrorajono bendruomenės pirmininkas Virginijus Balčius apžvelgė tiek šių metų, tiek praėjusių metų Europos dienai paminėti surengtas šventes ir pasidžiaugė, kad savanoriškai sutvarkytas pietinis rajonas vis gražėja.
Kad savanoriškos veiklos metai būtų nepamiršti, prie bibliotekos buvo pastatytas ir renginio metu atidengtas Šiaulių miesto politinio ir visuomenės veikėjo, dizainerio, kraštotyrininko Viliaus Purono sukurtas „Savanorystės suolelis“, kuris visiems primins apie galimybę dalyvauti savanoriškoje veikloje.
Šventę pratęsė Šiaulių Romuvos gimnazijos mokinė Evija Rutkauskaitė, jausmingai atlikusi patriotišką dainą „Minutė“.
Žodžiai „tapkite savanoriais šiandien“, „nedelskite“ skambėjo viso renginio metu, tačiau ryškiausiai jie atsiskleidė kuomet į sceną įžengė ir apie savo veiklą pradėjo pasakoti Šiaulių vyskupijos „Caritas“ bendruomenės narės, NATO oro policijos kariai, skautai, Saulėtekio gimnazijos savanoriai, Lietuvos samariečių bendrijos atstovai, Šiaulių profesinio rengimo centro atstovai ir kiti.
Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios „Caritas“ savanorė prašė visus susirinkusius daryti gera, nes nelaimė ateina nelaukta. Vos dvidešimt „Caritas“ bendruomenės moterų per šią žiemą savanoriškai pagelbėjo daugybei mūsų miesto gyventojų. Be atlygio, už savo lėšas, mezgė benamiams kojines, padėjo cukriniu diabetu sergantiems ligoniams ir vaikams, kurių tėveliai yra emigravę iš Lietuvos. Pakvietė jaunimą būti gerais savanoriais, nes vien maldos nepakanka, reikia - darbų.
Simboliška, kad Europos Sąjungos idėją sugalvojo prancūzas ir kad šiuo metu Lietuvoje NATO oro patruliavimo misiją atlieka Prancūzijos karinės oro pajėgos. NATO atstovas Kontingento vadas pulkininkas leitenantas Bruno Cunat trumpai papasakojo, kad nuo 2004 m. Baltijos šalyse yra vykdoma oro policijos misija. Prancūzija šią misiją vykdo tik trečia savaitė. Baltijos šalių erdvė saugoma keturiais naikintuvais, o iš viso prancūzų personalą sudaro virš šimto karių grupė. Pulkininkas leitenantas visus susirinkusius pakvietė prieiti prie karių pavėsinės kur fotonuotraukose atsispindi jų darbas, naikintuvai, o visus kitus, norinčius pažvelgti į karių uniformas ir turinčius klausimų – drąsiai klausti.
Europos dienos šventę susirinkusiems pagyvino Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos dueto Agnės Valčiukaitės ir Justo Rupšio anglų kalba atliekama daina „Aleliuja“. Skambūs, tyri atlikėjų balsai sužavėjo ne tik jaunimą, bet ir garbaus amžiaus senjorus, ne vieną privertė pamąstyti apie Europos dieną ir mūsų šalį daugiakalbėje Europos Sąjungoje.
Renginyje kalbėjo ir kitų savanorišką veiklą Šiauliuose vykdančių organizacijų atstovai. „Darom 2011“ koordinatorius Edgaras Adomaitis visus pakvietė tausoti gamtą, o Kūno kultūros mokyklos instruktorius-metodininkas Marius Kantauskas kalbėjo, kad vykdomos įvairios veiklos skatina sveiką Šiaulių miesto ir rajono gyventojų gyvenseną. Šiaulių universiteto Edukologijos fakulteto Kūno kultūros ir sporto katedros studentams, Saulėtekio gimnazistams, Šiaulių samariečių bendrijos atstovams savanoriška veikla taip pat yra nesvetima. Daryti gerus darbus jie stengiasi organizuodami šypsenų dieną, olimpinę dieną ar tiesiog padėdami tiems, kuriems tos pagalbos reikia labiausiai.
Europos dienos šventę papuošė ir mažieji šiauliečiai. Šiaulių „Romuvos“ pagrindinės mokyklos folklorinis ansamblis atliko net du linksmus kūrinius.
Jausminga savo kūrybos daina kūrybinės raiškos centrą, nevyriausybinę Kuršėnų jaunimo organizaciją, pristatė šios organizacijos narys Romas Klapatauskas.
Šventę užbaigė Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos solistės Aurelijos Kavitovos atliekama daina, kurios metu visi norintieji galėjo pasiimti Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos dovanotas knygas apie Europos Sąjungą. Dainų mikrorajono bendruomenės pirmininkui buvo įteikta dėžė puodelių su užrašu "2011 savanorystės metai", kurie skirti Dainų mikrorajone gyvenantiems neįgaliesiems ir sunkiau gyvenantiems bendruomenės nariams.
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos kartu su Dainų mikrorajono bendruomene, Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriumi bei Šiaulių „Romuvos“ gimnazija organizuota Europos dienos šventė sukvietė Dainų bendruomenės narius pabūti kartu, pasidžiaugti savanorių vykdoma veikla. Pristatydami puikius savanoriškų darbų pavyzdžius, paraginome šiauliečius daryti gerus darbus, dalyvauti savanoriškoje veikloje, būti atsakingais už žmogų, gyvenantį šalia mūsų.
Biblioteka dėkoja visiems padėjusiems organizuoti šventę, renginio vedėjams Vitai Pleskūnienei ir Rimantui Griguolai, dailininkui dizaineriui Viliui Puronui bei rėmėjams: Europos komisijos atstovybei Lietuvoje, Šiaulių kultūros centrui, Šiaulių miesto Tarybos nariui Ramūnui Snarskiui, korporacijai „Vaivorykštė“.

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31