"Gimtadienis bibliotekoje"

Balandžio 29 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) vyko klubo „Skaitanti mama“ vaikučių ir mamyčių šventė - „Gimtadienis bibliotekoje“. Tai pirmoji vaikučių gimtadienio šventė bibliotekoje, kurią biblioteka organizavo kartu su partneriu ir rėmėju kepyklėle „Kavakuki“.

Renginį mažiesiems jubiliatams vedė pasakų herojė - kiškutė. Kodėl kiškutė? Todėl, kad ji, kaip ir visi gimtadienį šventę mažieji, labai mėgsta pavasarį. Po zuikutės pasisveikinimo ir klausimų: „Ko visi susirinkome šioje bibliotekoje švęsti?" „Ar švęsime gimtadienį?“ „Ar visi džiaugsmingai nusiteikę?“ „Kokie mažųjų „pavasarinukų“ vardai?“, prasidėjo net 1,5 val. trukęs režisuotas mažųjų „pavasarinukų“ gimtadienis.

Renginio vedėja kiškutė, šia džiaugsminga proga, tarti pora žodžių pakvietė klubo „Skaitanti mama“ įkūrėją Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorę Ireną Žilinskienę, kuri pasidžiaugė pirmuoju, bet ne paskutiniu vaikučių gimtadieniu, mat savo šventės dar laukia vasarą, rudenį ir žiemą gimę mažieji. Klubo „Skaitanti mama“ įkūrėja I. Žilinskienė visiems susirinkusiems palinkėjo linksmai praleisti gimtadienį, o, kad jis būtų dar džiaugsmingesnis, po šventės pakvietė paskanauti kepyklėlės „Kavakuki“ paruoštų skanėstų.

Vaikučių gimtadienis negali būti liūdnas ir nuobodus, todėl renginio vedėja kiškutė jį praturtino žaidimais ir vaidyba. Visus susirinkusius mažuosius jubiliatus ir jų mamas pakvietė pajudėti, pašokti taip visų vaikų mėgstamą „ančiukų šokį“. Kas ant mamyčių rankų, kas su savo kojytėmis, judėjo pagal renginio vedėjos šokamą šokį. Visi entuziastingai judino „ančiukų snapelius, sparnelius ir uodegytes“, o po šio linksmo pajudėjimo visas susirinkusias klubo „Skaitanti mama“ nares, kiškutė prašė praplėsti šį mamyčių būrį, tai yra, kvieti visas drauges-mamytes ateiti ir visoms linksmai bendrauti, dalintis savo žiniomis su kitomis mamomis.

Pirmąjį ir antrąjį gimtadienį šventusius vaikučius nutarė pasveikinti Gegužių pagrindinės mokyklos antrokai ir ketvirtokai. Jubiliatams buvo parodytas ne tik spektaklis „Zuikių Velykos“, bet ir pašokti du šokiai: „Linksmasis trepsiukas“ ir „Banjo Laura“. Pamatę tokias linksmybes drąsesni mažieji pabėgę nuo mamyčių, patys trepsėjo, judino rankeles.

Smagiausia renginio vieta tapo gimtadienį šventusių vaikučių apdovanojimai. Visiems dalyvavusiems buvo įteikti medaliai su jų vardais ir gimimo datomis, taip pat įteikta po mažą dovanėlę. Dovanėles gavo ir tie vaikučiai, kurie atėjo į savo draugų gimtadienio šventę.

Po apdovanojimų renginį vedusi zuikutė visų šventės dalyvių prašė pasakyti savo palinkėjimus mažiesiems. Mamytės paėmusios mėlyną palinkėjimų balioną, linkėjo: „Daug broliukų ir sesučių“, „Nustoti draugauti su ožiukais“, „Kuo daugiau džiaugsmo“, „Augti sveikiems ir laimingiems“ ir t.t. Tam, kad nuskambėję įvairiausi linkėjimai išsipildytų zuikutė visus šventės dalyvius pakvietė ant kilimo ir susprogdino norų bei palinkėjimų balioną, iš kurio iškrito daug ryškiaspalvių blizgučių.

Renginyje pasisakė ir šventės rėmėjų kepyklėlės „Kavakuki“ atstovas, kuris visiems mažyliams ir jų draugams palinkėjo gražių metelių, užaugti linksmais žmonėmis. Po tokių linkėjimų visi „Gimtadienio bibliotekoje“ dalyviai nusifotografavo šventinei nuotraukai, sakydami žodį – linksmadienis.

Šventės pabaigoje visi padainavo gimtadienio dainelę ir smagiai vaišinosi gimtadienio skanėstais.

 

Evaldo Černiausko nuotraukos

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Birželis
P A T K P Š S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30