Klubo "Skaitanti mama" atidarymo šventė bibliotekoje

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje 2010 m. rugsėjo 21 d. įvyko klubo „Skaitanti mama“ atidarymo šventė.

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka pradėjo vykdyti projektą „Klubas „Skaitanti mama“: įkūrimas ir veiklos pradžia“, kuris yra skirtas dviem skirtingoms, bet tuo pačiu be galo stipriais, nors ir nematomais, saitais susietoms žmonių grupėms. Pirmoji – patys mažiausi, kurie nenori nė akimirkos praleisti be jiems paties brangiausio ir mieliausio žmogaus - mamos. Antroji grupė – mažylių mamos. Šis projektas pakvies visas mamytes ateiti į biblioteką kartu su vaikučiais.
Visiems yra gerai žinoma, kad vaikai mokosi, sekdami suaugusiųjų pavyzdžiu. Projekto idėja, pakviesti mamas ateiti į biblioteką kartu su savo vaikais dar nesulaukus ir pirmojo gimtadienio, gimė bibliotekos direktorei Irenai Žilinskienei. Bendri mamos ir vaiko apsilankymai bibliotekoje, dalyvavimai įvairiose bibliotekos organizuojamose veiklose, leis užsimegzti vaiko skaitymo įpročiams. Kuo ankstyvesnis vaiko kontaktas su knyga, tuo didesnės galimybės sukuriamos tolimesnei vaiko raidai. Bibliotekoje organizuojamuose disputuose bei susitikimuose dalyvaus įvairių profesijų atstovai: pedagogas, psichologas, medicinos darbuotojas, aktoriai ir bibliotekininkai. Tai skirtingų sričių specialistai, tačiau kiekvienas iš jų gali suteikti daug naudingos informacijos vaikus auginančioms mamoms.

Biblioteka pasitiko mažylius ir jų mamas žaižaruodama ryškiomis spalvomis. Kad vaikai galėtų ropoti ir sėdėti ant grindų, įsigytas naujas kilimas, pagalvėlės sėdėjimui, patiems mažiausiems - maniežas, vaikai turės daugybę jų amžiui tinkamų žaislų ir knygelių. Biblioteka dėkoja rėmėjui UAB "Kotryna", bei Šiaulių "Cipollino" parduotuvės vedėjai Jūratei Navardauskaitei už idėjos palaikymą ir dovanotą maniežą mažyliams. Atidarymo šventės vedančioji Šiaulių dramos teatro aktorė Nomeda Bėčiūtė akimirksniu įtraukė ir mažylius ir jų mamas į žaidimų sūkurį, sekė improvizuotą pasaką, dainavo lopšinę, o vėliau pakvietė mažuosius bibliotekos lankytojus rimtai apsispręsti svarbiam žingsniui - atlaisvinti burnytes šventiniam tortui ir atsisveikinti su čiulptuku. Ant bibliotekoje „išaugusio“ medelio šakų vaikai galėjo užkabinti savo čiulptuką, atsisveikinti su juo, o mainais gauti knygelę. Bibliotekos darbuotojos linkėjo, kad ši knygelė būtų startas į draugystės, pažinimo ir skaitymo džiaugsmą. Akcija „Ate čiulptukui“ tęsis ir toliau, kviečiame tėvelius, kurių mažyliai tokiu netradiciniu būdu norėtų atsisveikinti su savo čiulptuku, atvykti į biblioteką (Gvazdikų takas 8), kur ant medelio šakų užkabinę čiulptuką, vaikai gaus knygelę.

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Gegužė
P A T K P Š S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31