Knygų mugė ir susitikimas su iliustratore amfiteatre

Birželio 16 d. nuo 10.00 iki 19.00 val. Šiaulių miesto bulvare, P. Višinskio aikštėje (Vilniaus g.) šurmuliavo nemažai pirkėjų besidominčių naujomis knygomis. Tai trečioji po atviru dangumi Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos organizuojama knygų mugė Šiauliuose.

Knygų mugėje leidyklos knygas siūlė įvairiomis kainomis. Nenorėję daug išleisti knygoms šiauliečiai galėjo rinktis knygas po 3, 5, 7 ar 10 litų. Kiti pirko knygas kainuojančias po 50-70 litų. Visus praeivius ir knygų pirkėjus labiausiai domino Šiaulių universiteto leidyklos pavėsinėje eksponuojama pati didžiausia knyga, kurios išmatavimai (ilgis 125 cm, plotis 90 cm, aukštis 25 cm, svoris 113 kg) ne vieną stebino.
Kelios leidyklos pirmosiose išdėliotų knygų gretose rodė savo pačias naujausias knygas. Leidykla „Saulės delta“ ant atskiro stovo eksponavo vos prieš porą savaičių išleistą ir dar spaustuvės dažais kvepiančią Gintaro Akstino ir Ritos Kastėnaitės-Skeirienės knygą „Medžio poezija“, o leidykla „Baltos lankos“ gyrėsi užsienio autorių Sandros Braun, John Irving, Isabel Allende, Anne Bronte ir kt. naujausiomis knygomis.
Knygų mugės metu Šiaulių Sutrikusios klausos ugdymo centro, Petro Avižonio regos centro, lopšelių-darželių „Ąžuoliukas“, „Žibutė“, „Ežerėlis“, „Kregždutė“ mažieji auklėtiniai Šiaulių miesto amfiteatre susitiko su vaikiškų knygų iliustratore ir dailininke Ieva Babilaite-Ibelhauptiene renginyje „Raidės čiauškančiam stebuklui“. Ne tik vaikučius, bet ir miesto gyventojus džiuginęs gaivus, šiltas ir saulėtas ketvirtadienio rytas žadėjo puikias renginio akimirkas.
Renginio pradžioje dailininkė Ieva Babilaitė-Ibelhauptienė pasakė, kad visi čia susirinkę mažieji šiauliečiai galės patys pasigaminti portretų knygelę. Vėliau pakvietė darželinukus užlipti į sceną, kur, pasidalinę piešimo reikmenis, mažieji pradėjo vaikiškai, taip kaip moka, piešti. Kas gulom, kas sėdom, žaismingai juokdamiesi piešė savo mamų, tėčių, draugų portretus. Dailininkė Ieva Babilaitė-Ibelhauptienė vaikučiams patarė kaip reikia piešti, kad piešinukai būtų aiškūs ir kuo labiau visiems suprantami, priminė, kad žmogaus mimikų yra be galo daug, o burna, dantys, plaukučiai piešinyje taip pat labai reikalingi. Nekasdieniškos dailės pamokos šiltame ore mažiesiems šiauliečiams be galo patiko, jie noriai ir su džiaugsmu teiravosi savo auklėtojų bei iliutratorės, ar jų piešinys jau baigtas, ar graži nupiešta nosis, akys.
Renginiui įpusėjus daugelis mažųjų sustoję rateliu aplink dailininkę Ievą Babilaitę-Ibelhauptienę stebėjo, kaip jų, poroje su pasirinktu draugu, nupiešti portretai buvo rišami į bendrą knygelę. Paskutiniuoju ir ne mažiau svarbiu sukurtų knygelių bruožu tapo kiekvieno mažojo autoriaus vardas ir pavardė bei užrašas kam ši knygelė buvo skirta.
Renginio pabaigoje pasiėmę savo neseniai pagamintas knygeles mažieji šiauliečiai atsisveikino su iliustratore ir dailininke Ieva Babilaite-Ibelhauptiene ir susikibę už rankučių patraukė link darželių.

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Gegužė
P A T K P Š S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31