Kūrybinių darbų paroda „Aš meno sode“

Žmogui maža gamtos sukurto grožio. Jis linkęs savaip išreikšti tikrovę. Visa žmogaus aplinka, buitis ir būtis, kasdienybė ir laisvalaikis vienaip ar kitaip susiję su menu, todėl Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) eksponuojama Šiaulių Gegužių pagrindinės mokyklos neformalaus švietimo programos būrelių-studijų „Jaunieji menininkai“ ir „Paletė“ mokinių kūrybinių darbų paroda „Aš meno sode“.

Meno studijų „Jaunieji menininkai“ ir „Paletė“ vadovės Aušra Lučinskienė, Regina Rudienė atskleidė, kad meninis vaikų ugdymas padeda mokiniams susipažinti su įvairiomis saviraiškos priemonėmis, plėtoja pažinimo bei lavinimosi ratą, ugdo specifinius gebėjimus ir kompetencijas, tačiau, svarbiausia, vaikai turi puikią galimybę pailsėti ir turiningai praleisti laisvalaikį, pažinti save ir juos supančią aplinką. Kiekvienas piešinys ir darbelis – tai vaiko vidinis pasaulis, jo vizijos iš praeities ir, galbūt, būsimos ateities.
Mokytojos, popamokinių būrelių vadovės Aušra Kučinskienė ir Regina Rudienė pasidžiaugė, kad savo darbelius vaikai turi galimybę eksponuoti ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų, bibliotekoje. Jauniesiems menininkams tai puikus akstinas dar labiau stengtis ir tobulėti, tam, kad darbai būtų pristatomi išskirtinėse – personalinėse parodose, dalyvautų ir nugalėtų tarptautiniuose konkursuose.
Gegužių pagrindinės mokyklos neformalaus švietimo programos studijoje „Paletė“ moksleiviai lavinami perprasti avangardinio meno principus, „Medžio darbų ir skulptūros“ būrelyje tęsiamos tautodailės tradicijos, kuriamos medžio skulptūros, na, o tie mokiniai, kuriems patinka skanėstai „Kulinarijos-konditerijos“ studijoje gamina, ragauja, vertina kulinarijos ir konditerijos šedevrus. Mokinių užimtumas yra būtinas, sakė Regina Rudienė: „daug geriau vaikus užimti jiems įdomia veikla, nei juos matyti besišlaistančius gatvėse ir neturinčius jokio prasmingo užsiėmimo ar veiklos“.
Gegužių pagrindinės mokyklos mokiniai gali lankyti net 11 skirtingų būrelių: keramikos, grafikos, jaunųjų menininkų, tapybos, dekupažo, suvenyrų, floristikos, vaizduojamosios dailės, medžio darbų ir skulptūros, kulinarijos-konditerijos, paletės.
Parodą Vaikų literatūros skyriuje galima aplankyti iki liepos 30 d.

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Gegužė
P A T K P Š S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31