Latvių menotyrininko Valdžio Celmo knygos „Baltų raštai ir ženklai“ pristatymas

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filiale (Tilžės g. 36) lapkričio 11-ąją, Lačplėsio dieną, 16 val. bus pristatoma nauja kultūros programa ,,Latviai šalia mūsų“. Pirmojo susitikimo metu susipažinsime su latvių menotyrininko Valdžio Celmo studija „Baltų raštai ir ženklai“.

Renginyje dalyvaus knygos vertėja Dzintra Elga Irbytė, etnologė Rūta Stankuvienė, Baltų centro, „Aukuro“ klubo, latvių draugijų „Avots“ ir „Sakta“ nariai bei mieste gyvenančios latvių šeimos. Veiks latviškų leidinių iš Baltų centro kolekcijos ir Jono Ivanausko fotografijų ,,Svečiuose pas Lačplėsį“ parodos.
Dažnai kartojame, kad esame baltai, kad mūsų kalbos yra artimos. O ir Šiaulių žemė – artimiausias palatvės regionas. Turime būti dėkingi dundančiai Rygai, kurioje pirmąkart Livonijos pilyje buvo užrašytas Šiaulių žemės pavadinimas (terra Saulen). Atrodytų, kad natūraliausias būdas bendrauti – žinoti kaimyno kalbą. Deja, kol kas tarpusavio bendravimui renkamės svetimas kalbas. Pasak latvių rašytojos Ingos Abelės, „didelė bėda, net nusikaltimas, kad mes nesame mokomi kaimynų kalbų“.
Kviečiame artimiau pažinti kaimynus – mokytis suprasti jų kalbą ir gyvenimo būdą viešojoje miesto erdvėje. Į talką taip pat norime pakviesti Šiaulių latvius. Norime užmegzti ryšius su mieste gyvenančiomis latvių šeimomis. Programoje numatyti lietuviški-latviški renginiai, parodos.
Kuo šiuolaikiniai latviai panašūs į mus? Kiek šiauliečių moka latvių kalbą? Kuo gyvena modernioji latvių kultūra ir visuomenė? Kartu su bendraminčiais ieškosime atsakymų į šiuos klausimus.

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31