Paroda "Alyvos pražydo"

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filiale (Tilžės g. 36) gegužės 7 – 31 d. veiks spaudinių ir fotografijų paroda „Alyvos pražydo".

Išminčiai ir filosofai tvirtina, kad gyvenime reikia džiaugtis mažais kasdieniais džiaugsmais.

Vienas iš tokių džiaugsmų yra žydinčios gėlės. Pavyzdžiui Japonijoje visi žmonės pavasariais grožisi nuostabiu reginiu – žydinčiomis sakuromis.

Šioje parodoje - žydinčios alyvos. Alyvos paveiksluose, paveikslų reprodukcijose, dainose, eilėraščiuose ir legendose. Viena iš legendų gimė Senovės Graikijoje.

 

SENOVĖS GRAIKŲ LEGENDA

Kartą miškų ir pievų dievas jaunasis Panas pamatė nuostabią upelių nimfą Syringą – švelniąją aušros šauklę. Panas taip susižavėjo jos gracija ir grožiu, jog pamiršo visus savo pokštus ir linksmybes. Nutarė užkalbinti Syringą, bet nimfa labai išsigando jo išvaizdos, nes Panas buvo barzdotas ir ožio kojomis. Pabėgo Syringa. Panas ją vijosi, norėjo nuraminti ir pasakyti kokia ji graži, tačiau nimfa staiga pavirto nuostabiai kvepiančiu krūmu švelniais violetiniais žiedais. Graudžiai pravirko Panas, ilgai sėdėjo prie puikiojo žydinčio krūmo. Nupjovė krūmo šakelę, iš jos pasidarė dūdelę ir vienišas ėmė klajoti miškais ir pievomis. Grojo dūdele liūdnas melodijas ir stengėsi daryti tik gerus darbus.

Nuo tų laikų tie gražūs krūmai vadinami nimfos Syringos vardu (alyva - lotyniškai Syringa).

 

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31