Pavasario šeštadieniais viešosiose bibliotekose – „Šeimų kovos“

Kovo 26 d. 11 val. ir balandžio 2 d. 11 val. viešosios bibliotekos kviečia visos Lietuvos šeimas į nacionalinę viktoriną „Šeimų kovos“. Šeimos varžysis dėl sumaniausios titulo, o tėvai sužinos, kaip kalbėtis apie internetą ir kaip apsaugoti vaikus nuo jame slypinčių pavojų. Akciją organizuoja projektas „Bibliotekos pažangai“ drauge su Lietuvos viešosiomis bibliotekomis.

Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje viktorina „Šeimų kovos" vyks tuose padaliniuose, kurie dirba šeštadieniais. Norinčius dalyvauti prašome iš anksto informuoti Jums patogiausios bibliotekos darbuotojus.

„Vasario mėnesį vykusios „Protų kovos“ pritraukė daugiau nei 20 000 žaidėjų iš visos Lietuvos, daugiausia vaikų ir paauglių. Šių viktorinų metu vaikai ne tik varžėsi atsakinėdami į klausimus, bet ir sužinojo pagrindines atsargaus elgesio internete taisykles. Dabar atėjo metas šias taisykles įsisavinti ir tėvams, o smagiausia tai daryti žaidžiant“, – sako kampanijos „Atsargus internete“ koordinatorė Inga Manelytė.
95% tėvų mano, kad būtent jų pareiga yra supažinti savo vaikus su galimais asmens duomenų apsaugos pažeidimais internete ir priemonėmis jų išvengti. Tai rodo kovo pradžioje paskelbti Lietuvos vartotojų instituto atlikto tyrimo duomenys. Vis dėlto dalis tėvų gali neturėti pakankamai žinių, kaip kalbėtis su vaikais apie internetą, ką drausti, o ką leisti.
„Akcija „Šeštadieninės „Šeimų kovos“ bibliotekoje“ kaip tik ir siekiame, kad bendraudami su vaikais tėvai daugiau sužinotų apie tai, ką jų atžalos veikia internete, kaip virtualioje realybėje leidžia laiką. Juk viktorina taip pat vyks naudojantis kompiuteriais, o tokia bendra patirtis visus suartina“, – teigia I. Manelytė.
Lietuvos viešosiose bibliotekose iš viso įvyks dvi „Šeimų kovos“: pirmoji – kovo 26 dieną, antroji – balandžio 2-ąją. Pirmasis žaidimas skirtas kelionėms, atradimams ir išradimams, antrasis – įsimintiniausiems knygų herojams. Abiejų viktorinų pradžia – 11 val. Registracija – nuo 10.30 val.
Daugiau informacijos ir viktorinos taisyklės – kampanijos „Atsargus internete“ tinklalapyje http://www.bibliotekospazangai.lt/atsargusinternete ir Lietuvos viešosiose bibliotekose.
Lietuvos viešosiose bibliotekose vykdoma kampanija „Atsargus internete“ yra projekto „Bibliotekos pažangai“ dalis.

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Gegužė
P A T K P Š S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31