Popietė „Gyvūnai – mūsų draugai“

Spalio 6 d. „Aido“ vaikų filiale (Aido g. 27) vyko popietė „Gyvūnai – mūsų draugai“. Jau tapo tradicija kasmet su bibliotekos skaitytojais pažymėti Pasaulinę gyvūnų globos dieną.

Šios dienos misija – pagerbti gyvūnus. Norime, kad kuo daugiau vaikų sužinotų apie šią dieną ir apie tai, kad daugybė benamių gyvūnų kasdien kovoja už savo gyvybę ir jų likimas priklauso tik nuo mūsų. Pasaulinė gyvūnų globos diena turėtų paskatinti vaikus rūpintis ir globoti mūsų mažuosius draugus, būti ne tik gerais, kantriais, rūpestingais ir atsakingais gyvūnų šeimininkais, bet ir nepraeiti pro beglobį, alkaną gyvūną. Negalime būti abejingi, kai matome jų liūdnas akis ir vienišas širdeles, trokštančias nors lašelio meilės ir dėmesio. Gyvūnus prižiūrėti, rūpintis jais reikia ne tik šią dieną, bet ir visus metus.
Šios dienos vaikai visada labai laukia, nes į renginį gali ateiti su savo augintiniais - šuniukais, katytėmis, vėžliukais, jūros kiaulytėmis, triušiukais, žiurkėnais, pelytėmis. Renginio metu vaikai mielai pasakojo apie savo keturkojo draugo kilmę, įpročius, išdaigas, priežiūrą. Vaikai sakė, kad keturkojis draugas paįvairina jų gyvenimą, pilką kasdienybę nudažo ryškiais atspalviais, ugdo meilę, atsakomybę, pareigingumą., gerumą. Vaikus vienija stiprus jausmas – meilė gyvūnams. Šią dieną vaikai palepina savo keturkojus draugus dėmesiu, meile, gardesniu kąsneliu. Bibliotekoje buvo galima pasigrožėti Dainų progimnazijos pradinukų spalvingais mylimų augintinių piešiniais, eksponuotais parodoje „Mano mylimas gyvūnas“.
Mūsų tikslas ugdyti vaikų gerumą, skleisti meilės gyvūnams idėjas, stabdyti žiaurumą ir netinkamą elgesį su jais. Susirinkusieji į renginį buvo puikios nuotaikos, džiaugėsi gyvūnėliais, bendravo su jų šeimininkais. Pakvietėme vaikus tapti savanoriais arba priglausti geriausius ir ištikimiausius žmonijos draugus.

Zita Rugaitienė
„Aido“ vaikų filialo vedėja

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31