Pristatyta knyga „99,9 proc.vilties“

Spalio 29 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje sveikatinimo projektas „Nedelsk“ Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos pacientams ir medikams bei bibliotekos lankytojams pristatė krūties vėžiu sergančioms moterims ir jų artimiesiems skirtą knygą „99.9 proc. vilties“.

Spalį – kovos su krūties vėžiu mėnesį – knygelė jau pristatyta Vilniaus universiteto Onkologijos institute, Klaipėdos universitetinėje ir Kauno onkologinėje ligoninėse bei Kauno medicinos universiteto klinikose.
„Tikimės, kad ši knyga suteiks žinių, paguodos, stiprybės ir vilties ne tik sergančioms moterims, bet ir jų artimiesiems, kurie dažnai nežino, kaip elgtis ir padėti savo mylimoms žmonoms, mamoms ar seserims“, – sako projekto iniciatorė Agnė Zuokienė. Knygoje „99.9 proc. vilties“ išsamiai pateikta informacija apie ligos požymius, gydymo procesą, moters gyvenimo būdo pasikeitimus, taip pat – vertingi chirurgų, chemoterapeutų, reabilitologų patarimai, kaip kovoti su liga. Tuo pat metu ši knyga – ir vilties knyga, kurioje jautriai ir atvirai pasakojamos padrąsinančios krūties vėžį išgyvenusių moterų istorijos.Knygos pristatymo renginyje Šiauliuose kalbėjo gydytojai, prieš 8 metus projektui „Nedelsk“ padėję žengti pirmuosius žingsnius, bei krūties vėžį nugalėjusios moterys, šiame krašte susibūrusios į Moterų krūties patologijos asociaciją „Salvia“, pristatyta jaunos dizainerės Karinos Bagdonavičiūtės sukurta moteriškų drabužių kolekcija „Nedelsk“, muzikinius kūrinius atliko solistė Daiva Kembrienė, respublikiniame solistų ir vokalinių ansamblių konkurse „Sidabriniai balsai 2010" pelniusi II-ojo laipsnio laureatės vardą. Jai akompanavo Šiaulių raj. savivaldybės Kultūros centro mišraus vokalinio ansamblio koncertmeisterė Jūratė Narvilienė.
Kompanija „Fazer“ visus susirinkusius į knygos pristatymą vaišino „Geisha“ šokoladukais. „Fazer“ su krūties vėžiu kovojančias organizacijas remia Skandinavijos ir Baltijos šalyse. Šiems projektams įgyvendinti pasirinktas moteriškiausias, vidinę ramybę ir stiprybę įkūnijantis „Fazer“ prekės ženklas – „Geisha“.
Projekto „Nedelsk“ simboliu tapęs „Rožinio kaspino“ autobusėlis šį mėnesį pabuvojo Trakuose, Kazlų Rūdoje, Gargžduose, Zarasuose, Kaune ir Šiauliuose. Norintys prisidėti prie onkologinio švietimo akcijos mūsų šalyje, spalį kviečiami pirkti įvairias prekes, pažymėtas specialiu rožiniu kaspinu – kovos su krūties vėžiu simboliu. Taip pat galima prisidėti ir asmeniškai – įsigijus „Nedelsk“ ir „Danske“ banko geros valios mokėjimo kortelę, ir dalį lėšų nuo per mėnesį šia kortele išleistos sumos skirti projekto „Nedelsk“ veiklai – onkologinio budrumo skatinimui, patikrų ir sveikatinimo renginių organizavimui ir kt. Kortelės turėtojai galės naudotis projekto partnerių – gydymo bei sveikatinimo įstaigų – teikiamomis nuolaidomis.
Krūties vėžys – dažniausia moterų onkologinė liga. Itin svarbu reguliariai tikrintis, nes liga gali ilgus metus tūnoti moters organizme, nesukeldama skausmo ar nemalonių pojūčių. Sveikatinimo projektas „Nedelsk" vykdo krūties vėžio prevenciją nuo 2003 m.: visoje Lietuvoje rengia moterims krūtų savityros praktinius mokymus, organizuoja viešas paskaitas apie krūties vėžį, propaguoja darnaus gyvenimo būdą. Nuo projekto veiklos pradžios organizuojamų nemokamų patikrų metu buvo patikrinta daugiau kaip 60 tūkst. moterų, iš jų per 600 rasta krūties vėžio įtarimo atvejų.
Projekto „Nedelsk" vykdytojai kviečia visus, mylinčius savo brangiausias moteris prisidėti prie kovos su krūties vėžiu ir paaukoti pasirinktą sumą tinklapyje www.nedelsk.lt, skiltyje „Parama", arba aukojimo portale www.aukok.lt.

Projekto „Nedelsk“ organizacijos pranešimas

 

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31