Projektas „Aukime drauge su knyga“

2010 m. gruodžio 7 d. „Šaltinėlio“ filiale (Trakų g. 20A) į gražią šventę rinkosi priešmokyklinukai – projekto „Aukime drauge su knyga“ dalyviai. Vaikų sukurtų knygelių rinktinės pristatymo renginį vedė Lina Jokubauskienė- Bumcė, o jai talkino „Bumcės klubo“ dainuojantys „Šaltukai“. Šventinę nuotaiką kūrė „bumciukų“ atliekamos smagios dainelės, minamos mįslės, žaidimai ir net šokiai.

Visi projekto dalyviai ir vykdytojai džiaugėmės puikiu rezultatu. Knygelių autoriai buvo apdovanoti „Lucilijaus“ leidykloje išleistomis rinktinėmis „Aukime drauge su knyga“, „Šaltinėlio“ saldainiais, o priešmokyklinio ugdymo pedagogai – padėkos raštai.
Projekto „Aukime drauge su knyga“, kurį iš dalies finansavo Kultūros rėmimo fondas, veiklą sudarė trys dalys. Pirmoje dalyje pristatėme knygą kaip žodį, kad knyga visų pirma yra pasakojimas. Į biblioteką pakvietėme „Avilio teatrą“ (teatro vadovas ir režisierius Arūnas Pakulevičius), vaikai žiūrėjo spektaklius „Raudonkepuraitė ir P.V.“ ir „Pagrandukas“, išklausė teatro pamokėlę. Antroje dalyje pristatėme knygą kaip vaizdą. Į susitikimus su vaikais pakvietėme dailininkes Lolita Putramentienė ir Daiva Ruzgaitė-Udrienė, kurios popieriaus lape perteikė vaizdu skaitomą tekstą. Vaikai galėjo stebėti lietuvių pasakų „Ežys ir ponia“ ir „Dangus griūva“ bei lietuvių liaudies pasakų „Pupa“ ir „Ropė“ iliustracijų atsiradimo eigą. Piešdamos dailininkės negailėjo vaikams patarimų kaip piešti, nes po šių susitikimų prasidėjo trečioji projekto dalis, kurioje vaikai turėjo galimybę atskleisti savo kūrybinius sugebėjimus ir pažvelgti į knygą kaip į objektą, t. y. patys užpildyti tuščius įrištų knygelių lapus. Kūrybinis knygelių procesas vyko darželiuose, kur vaikai kartu su auklėtojomis kūrė pasakojimus ir piešė iliustracijas. Iš vaikų kurtų knygelių atrinkti piešiniai yra vaikų kūrybos rinktinėje „Aukime drauge su knyga“.

Akimirkos iš projekto „Aukime drauge su knyga“ baigiamojo renginio:

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Gegužė
P A T K P Š S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31