Rašytojas Vytautas Ažušilis lankėsi bibliotekoje

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, balandžio 28 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Skaitytojų aptarnavimo skyriuje viešiejo profesorius, mokymo centro „Apskaita“ įkūrėjas, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narys, rašytojas Vytautas Ažušilis.

Skaitytojams šis rašytojas puikiai pažįstamas kaip keturių tomų romano „Auksinis Sakalas“ bei trilogijos „Išlikimas”: „Buhalteris”, ,,Finansininkas”, ,,Mokslininkas” autorius.

Vytautas Ažušilis savo kūrybinį kelią pradėjo dar 1980-aisiais metais fantastiniu romanu ,,Roneta”. Vėliau spausdino nedidelius kūrinėlius žurnaluose, brošiūrose, kalendoriuose, kurie ir sudarė rinkinį ,,Trys Mėnuliai“.

2001 m. pasirodė naujas romanas ,,Auksinis Sakalas”, kuriame vaizduojami vieno Rytų Lietuvos kaimo žmonių likimai, kova už Lietuvos laisvę, areštai, tremtys, žūtys. Pasakojimas pradedamas pagrindinio herojaus Auksinio Sakalo gimimu ir jo gyvenimo lemtis vingiuoja per visus keturis romano tomus, glaudžiai persipindama su kitų herojų likimu. Romane naudojama autentiška medžiaga, faktai, išryškinantys to meto lietuvių tautos pasipriešinimą okupaciniam režimui, troškimą atkurti nepriklausomą Lietuvą. Už ,,Auksinį Sakalą“ rašytojas apdovanotas Amerikos lietuvių literatūros fondo 2003 m. premija.

Susitikimo metu rašytojas pasakojo apie save, apie savo kelią į kūrybą, skaitė eilėraščius bei eiliuotas pasakas, kurias paskyrė savo mylimiems provaikaičiams Atukui, Austutei ir Adomėliui.

Rašytojas rašo ir apie šių dienų aktualijas – nusikaltėlių skverbimąsi į valdžią. Tam skirta serija ,,Nusikaltėliai ir valdžia”, kurią sudaro romanai trileriai ,,Moša” ir ,,Tina”.

Autorius taip pat pristatė ir naujausius savo romanus iš ciklo ,,Šeši pavasariai“. Jau pasirodė šeši romanai: ,,Sėjos metas“, Gerda“, ,,Deima“, ,,Gedas“, „Naglis“, „Pjūties metas“

Prisiminimui apie susitikimą Vytautas Ažušilis bibliotekai padovanojo savo knygų, taigi skaitytojai galės mėgautis naujausiais rašytojo romanais.

Nors šiandien rašytojas yra garbaus amžiaus, tikimės, kad pradžiugins mus dar ne vienu nauju romanu. Todėl nuoširdžiai profesoriui linkėjome dar ilgai plasnoti sakalo sparnais kūrybiniame kelyje.

 

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31