Renginys „Tėvelio diena“

2011 m. gegužės 25 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) vyko Gegužių pagrindinės mokyklos pirmokėlių pirmoji pažintis su biblioteka ir tėčio dienai skirtas renginys „Tėvelio diena“.

Pirmiausia mažieji susipažino su biblioteka, pamatė skaityklą, abonemento skyrių ir žaisloteką. Susėdus abonemento skyriuje bibliotekos vedėja Marijona Liandzbergienė su vaikučiais aptarė kas yra biblioteka. Atsakymai visus nustebino. Nežinodami, kaip geriausiai paaiškinti bibliotekos terminą, mažieji sakė: „knygų šventykla“, „knygų rojus“, „knygų kalnas“, „knygų pasaulis“ ir kt. Išsiaiškinę, kas yra biblioteka, pirmokėliai susipažino su įvairiaspalvėmis knygelėmis, sužinojo, kad jų šioje bibliotekoje beveik dvidešimt tūkstančių, ir, kas svarbiausia, išgirdo pasaką apie vasarą. Po nuostabios pasakos vaikams buvo pasakyta, kad biblioteka vasarą neužsidaro, o atvirkščiai laukia visų vaikučių, ypatingai tomis dienomis kuomet bus rodomi filmai, tai yra birželio 15, liepos 20, rugpjūčio 17 dienomis.
Bibliotekininkė Inga Bubulytė vaikučiams priminė, kad biblioteka ne tik knygų pasaulis, bibliotekoje yra švenčiamos šventės. Ir viena iš greitai įvyksiančių švenčių, birželio 5 dieną, bus tėvo diena. Mažieji bibliotekos lankytojai sužinojo, kad ši šventė pasaulyje švenčiama nuo 1910 metų ir šį judėjimą tėvams pagerbti sukūrė Louisa Dodd iš JAV. Tėvų dienos šventę vaikams pristačiusi bibliotekininkė išraiškingai padeklamavo poetės Zenės Sadauskaitės eilėraščius „Su tėčiu“, „Kad augčiau“. Eilės vaikučiams priminė, kad tiek mamos, tiek tėčiai mūsų gyvenime yra pirmieji mokytojai, jie mus globoja, saugo, myli.
Kokia šventė be šokių? Gegužių pagrindinės mokyklos pirmokėliai su dideliu džiaugsmu šoko rateliu, dainavo skambančius Tele Bim Bam dainelių žodžius.
Po šokių mažieji išgirdo kaip tėvų diena yra švenčiama kitose pasaulio valstybėse. Vaikučiai sužinojo, kad yra šalių, kurios šią šventę švenčia skirtingu laiku, pavyzdžiui, Kinijoje tėvo diena švenčiama rugpjūčio 8 dieną. Mat kinų kalboje 8 yra tariamas „ba“, taigi 08-08 yra „baba“, kas kinų kalboje tolygu „tėvas“.
Renginio metu mažieji pirmokai išgirdo ne vieną linksmą posakį apie tėtį, tai pat minė mįsles. Pabaigoje vėl šoko rateliu. Kad šventė būtų tikrų tikriausia, bibliotekos darbuotojos visus pavaišino saldainiais ir priminė vaikučiams, kad šie būtinai pirmąjį birželio sekmadienį pasveikintų savo tėčius.

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Gegužė
P A T K P Š S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31