Renginys apie duoną Vaikų literatūros skyriuje

2012 m. vasario 15 d. Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) įvyko parodos apie duoną „Lyg medumi, lyg mėtom kvepia“ pristatymo renginys „Duona, kad ir juoda, bet stiprybės duoda“, kuriame dalyvavo Lieporių pradinės mokyklos mokinukai.

Atėję į bibliotekos skaityklos salę vaikai pirmiausiai apžiūrėjo literatūrinę parodą „Lyg medumi, lyg mėtom kvepia“. Margaspalvėse knygelėse pradinukai rado eilėraščius apie duoną, pasakas apie šį labai vertingą maisto produktą, o taip pat be galo daug spalvotų paveikslėlių. Jau susėdę į savo vietas išgirdo nemažai bibliotekos vedėjos klausimų, vienas tokių: „Ar Jūsų mamytės kepa namuose duonelę“, net keletas pradinukų patvirtino, kad jų namuose, ypatingomis progomis, ant stalo garuoja mamyčių kepta duonelė.
Vyresn. bibliotekininkė Rima Matulevičiūtė vaikams trumpai papasakojo apie duonos kelią iki mūsų laikų, parodė specialiai paruoštą pristatymą apie ruginį raugą, lietuvišką naminę duoną, o vėliau pradinukams užminė net keletą mįslių apie duoną ir rugius. Tam, kad vaikai pamatytų kaip iki mūsų prosenelių stalo naminė duonelė atkeliaudavo prieš šimtą ir daugiau metų, buvo parodytas reportažas „Naminės duonos kelias“. Video medžiagoje pradinukai pamatė, kaip Trakų rajone, Žuklijų kaime įsikūrusioje Dalgedų sodyboje kepama duonelė. Sodybos šeimininkė trumpai pasakoja kokių produktų reikia užmaišyti tešlai ir savomis rankomis suformuoja naminės duonos kepalėlį, kurį, būtinai paženklina kryžiumi, ar duobutėmis, įdeda rugio varpą. Filmuko pabaigoje primenama, kad iškeptos senovinėje krosnyje duonos, kol ji karšta valgyti negalima, reikia palaukti kol atauš.
Renginį praskaidrino pasakos „Kaip vilkas mokėsi duoną kepti“ herojai vilkas su valstiečiu. Pasaką mažiesiems pradinukams rodė vaikų ir jaunimo teatro studijos „Bildukas“ aktoriai, vadovaujami teatro studijos vadovės Danguolės Galinienės. Tam, kad vilkas ir atėję pradinukai nebevarvintų seilių ir šiek tiek užkąstų bibliotekos vedėja Marijona Liandzbergienė visiems davė paragauti naminės su ajarais duonelės. Skalsi duonelė pasirodė ne tik mokinukams, bet ir jų mokytojai. Suvalgius duonelę visi smagiai toliau minė mįsles apie duoną ir rugius.

Filmuotą šio renginio medžiagą galite pamatyti čia: http://www.youtube.com/watch?v=0c4Fj5c2GXk

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31