Senjorų pomėgių mugė

Balionais ir ES šalių vėliavėlėmis gegužės 8 dienos rytą pasipuošė aikštelė, esanti šalia pėsčiųjų bulvaro Dainų mikrorajone. Europos dieną paminėti kvietė Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka ir Dainų mikrorajono bendruomenė.

2010-ieji Europos Sąjungoje paskelbti kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metais. Tai tolerancijos visoms atskirties grupėms metai, pagalbos integracijai į visuomenę metai. Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje pakvietė prisijungti prie jų ir pažymėti Europos dieną kartu, pateikiant įdomias idėjas projektuose.

Dainų mikrorajono bendruomenė vienija per šimto daugiabučių namų gyventojus. Dauguma mieste organizuojamų švenčių vyksta centrinėje miesto dalyje, į kurias ne visada gali atvykti tolimesnių miesto mikrorajonų gyventojai. Dėl šių priežasčių biblioteka šiemet nusprendė ypatingą dėmesį ir pagarbą skirti pietinėje miesto dalyje gyvenantiems senjorams. Jie buvo pakviesti į „Senjorų pomėgių mugę“. Šventė prasidėjo talka. Dainų bendruomenės nariai ir bibliotekos darbuotojai Dainų pėsčiųjų take eančiose klombose sodino gėles, o po to, visi, gerai nusiteikę, rinkosi į pomėgių mugę. Bibliotekos kiemelyje, ant paruoštų stalų, gerbiami senjorai pristatė savo pomėgius: mezgimą, nėrimą, saldumynų kepimą, tapybą, siuvinėjimą, verbų rišimą, kolekcionavimą, eilėraščių kūrimą, šilko siuvinėjimą, grojimą akordeonu. Savo pomėgius ir širdžiai mielus užsiėmimus demonstravo ir visiems besidomintiems apie juos pasakojo 16 Dainų mikrorajone gyvenančių senjorų. Visus šventės dalyvius ir žiūrovus gražiomis dainomis, bei trankiu šokiu linksmino Dainų pagyvenusių žmonių kolektyvas „Dainų dainoriai“ ir Šiaulių širdininkų klubo vokalinis ansamblis. Uždeganti šių žmonių daina kvietė bulvaru einančius žmones sustoti ir pasidomėti mugėje pristatomais pomėgiais. Šventė sukvietė Dainų bendruomenės narius, senjorus pabūti kartu, paragino atverti širdis vieni kitiems ir džiaugtis gyvenimu kartu.

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Birželis
P A T K P Š S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30