Skaitytojų patogumui - knygų grąžinimo įrenginys

2010 m. gegužės 20 d. prie Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos padalinio Aido g. 27 pastatytas knygų grąžinimo įrenginys.

 

Ši įranga gauta pagal Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos įgyvendinamą Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą "Interaktyvių elektroninių paslaugų, skirtų leidiniams užsakyti bei gauti LIBIS viešosiose bibliotekose, plėtra". Tokie įrenginiai yra paskirti 35 šalies bibliotekoms.

Dokumentų grąžinimo įrenginys yra sumontuotas prie vieno iš bibliotekos padalinių, bet knygas gali į jį įmesti visų kitų septynių savivaldybės viešosios bibliotekos skyrių ir filialų skaitytojai.

Šios įrangos įdiegimas ypač pasitarnaus skaitytojų patogumui. Knygas ir kitus leidinius jie galės savarankiškai grąžinti nedarbo valandomis, poilsio dienomis - tiesiog neužėję net į biblioteką. Prie bibliotekos yra sumontuota vaizdo stebėjimo kamera, kuri fiksuos skaitytojus, grąžinančius knygas, ir kitus asmenis buvusius prie dokumentų grąžinimo dėžės. Visa vaizdo kameros fiksuojama informacija bus įrašoma į kompiuterį.

Dokumentų grąžinimo įrenginys yra pritvirtintas prie grindinio. Įrenginys - sudarytas iš užrakinamo metalinio konteinerio su knygų grąžinimo anga ir viduje esančio knygų surinkimo vežimėlio. Grąžintos knygos patenka į knygų surinkimo vežimėlį. Vežimėlio dugnas švelniai nusileidžia, kad grąžinamos knygos nebūtų pažeidžiamos. Darbo dienos pradžioje bibliotekininkai turi atidaryti įrenginį ir išimti skaitytojų grąžintas knygas. Biblioteka tikisi, kad sumažės ilgai knygų negrąžinančių skolininkų.

 

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Gegužė
P A T K P Š S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31