„Spindulio“ filiale vyko edukacinė pamoka „Knygos skirtukas tavo knygelei“

Lapkričio 23 d., Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filiale vyko pažintinio-edukacinio renginių ciklo „Augu su knyga“ trečiasis susitikimas. Edukacinės pamokėlės tema „Knygos skirtukas tavo knygelei“. Ankstesnių susitikimų metu vaikučiai sužinojo apie knygą ir biblioteką, patys kūrė savo pirmąją knygelę.

Renginio pradžioje vyresn. bibliotekininkė Ligita Laurinskytė supažindino mažuosius vaikų darželio „Coliukė“ ikimokyklinukus su viena rimčiausių ir storiausių bibliotekos knygų, enciklopedija apie Lietuvą. Knygos ryškiaspalviai skirtukai vaikučiams buvo labai įdomūs. Pažiūrėti įdomius knygos „Lietuva“ skirtukus panoro daugelis mažųjų, tačiau tik keli iš jų laikė storąją knygą savo mažose rankutėse.

Susipažinę su suaugusiųjų knygelių skirtukais, mažieji bibliotekos lankytojai pamatė ir vaikiškų knygelių skirtukus, kurie buvo sukurti projekto „Skaitau, kuriu, piešiu...“ metu. Bibliotekininkė Ligita Laurinskytė prieš pačių vaikučių knygelių skirtukų piešimą priminė jiems, kad mažieji tikrai yra skaitę ar girdėję, tokias vaikiškas pasakaites kaip „Miegančioji gražuolė“, „Trys paršiukai“, „Jonukas ir Grytutė“, „Raudonkepuraitė“, pasiūlė jiems nupiešti savo įsivaizduojamą pasakos herojų. Taip prasidėjo viso šio renginio svarbiausia dalis – skirtuko savo knygelei piešimas. Svarbiausia užduotis - ant kiekvieno skirtuko atsirastų užrašytas vaikučio vardas, po to biblioteka virto tikromis kūrybinėmis dirbtuvėmis, mat ne vieno darželinuko skirtukas, o kartu ir rankytės nusidažė įvairiomis spalvomis. Nuspalvinti vaikučių skirtukai atrado savo vietas ankstesnio edukacinio susitikimo metu pieštose knygelėse. Bibliotekos darbuotojos vaikučiams paaiškino, kad tokį įdomų skirtuką galima padovanoti ir draugui, ir tėveliams, ir seneliams. Prieš atsisveikindami su biblioteka, vaikučiai apžiūrėjo knygeles ir su šypsenomis veiduose sakė, jog čia sugrįš jau su tėveliais.

Ketvirtasis ir paskutinis edukacinis užsiėmimas įvyks gruodžio 6 dieną, kurio metu mažieji ikimokyklinukai susipažins su exlibriu - knygos ženklu.

Šioje filmuotoje medžiagoje galite pamatyti renginio akimirkas.

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31