Susitikimas su ŠU dėstytoja Danguole Šakavičiūte

Lapkričio 4 d. į Vaikų literatūros skyrių į susitikimą su Šiaulių universiteto dėstytoja, ikimokyklinio ugdymo pedagogikos specialiste Danguole Šakavičiūte rinkosi mamytės su vaikučiais. Tai dar vienas iš bibliotekoje įkurto klubo „Skaitanti mama“ susitikimų pagal bibliotekos vykdomą projektą „Klubas „Skaitanti mama“: įkūrimas ir veiklos pradžia“.

ŠU dėstytoja Danguolė Šakavičiūtė kalbėjo apie ankstyvojo amžiaus vaikų žaidimus, vaiko skatinimą, balso valdymą, meilę vaikui ir kitomis temomis. Pasak ikimokyklinio ugdymo pedagogikos specialistės vaikystė ir žaidimas – neatsiejami. Žaidžiantis vaikas – laiminga vaikystė. Žaidimais vaiką reikia lydėti nuo pat lopšio. Populiariausi žaidimai yra vaiko pirštukais, delniukais, rankutėmis. Taip vaikas ne tik nuraminamas, prajuokinamas, bet ir lavinamas jo dėmesys.
Visiems pradedantiems kalbėti kūdikiams reikalingas toks žaidimas, kurio metu vaikas, atsakydamas į klausimą, turi atlikti kokį nors veiksmą. Pvz.: „Parodyk, koks esi didelis“. Mažylis iškelia rankas į viršų. Pradedantys vaikščioti mažyliai, mėgsta mėgdžioti. Jei mama kalba, tai ir kūdikis čiauška. Kiekvienas mėgsta būti giriamas, o ypač švyti tėvų pagirti pradedantys vaikščioti mažyliai. Vaikams reikia rodyti knygeles su paveikslėliais, paaiškinti jų reikšmę. Pašnekovė akcentavo, kad tėvai turi stengtis atrasti laiko savo atžaloms, pažaisti su jais, padaryti kokį nors darbelį. Tai didžiulė dovana vaikui.

Bibliotekos ir klubo „Skaitanti mama" organizuojami susitikimai tampa vis populiaresni, kaskart sulaukiame vis daugiau mamyčių, kurias vienija Šiauliuose įkurtas mamyčių klubas „Laiminga mama". Biblioteka dėkoja klubo mamytėms už aktyvų dalyvavimą bibliotekos renginiuose ir klubo vadovei Aušrai Brikienei už pagalbą informuojant ir sukviečiant mamytes.
Bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje yra sudarytos puikios sąlygos mamų apsilankymams su mažyliais: čia gausu žaidimų, žaislų, žaislinių knygelių. Patiems mažiausiems yra maniežai. Kviečiame mamytes kartu su vaikučiais laisvalaikį leisti bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje.

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Gegužė
P A T K P Š S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31