Susitikimas su iliustratore Ieva Babilaite-Ibelhauptiene

Birželio 16 d. Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) vyko susitikimas su iliustratore ir dailininke Ieva Babilaite-Ibelhauptiene. Renginio metu buvo pristatyta naujausioji autorės knygelė „Čiauškančios raidės“.

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotoja Inga Bubulytė susirinkusiems lopšelio-darželio auklėtiniams trumpai pristatė autorės biografiją ir kūrybą. Papasakojo, jog dailininkė žavisi kaligrafija, tai yra gražiu raštu, gražiu rašymu, dailyraščiu, ir savo darbams naudoja rankų darbo popierių, o parodas, įvairius projektus rengia ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Bibliotekininkė Inga parodė ir kitas knygeles, kurias dailininkė yra iliustravusi. Su autore Jurga Čekatauskaite yra išleidusi knygeles „Ulė ir peliukas“, „Uršulė eis į mokyklą“, su Vytautu Landsbergiu knygelę „Pranciškus ir jo senelis Palemonas“, o su Elvyra Kučinskaite piešinių ir poetinių meditacijų albumą suaugusiems „Švytintis Vilnius“.
Pakviesta pristatyti savo naująją, jau penktąją, knygelę autorė papasakojo kaip kilo idėja ir mintys ją sukurti: „Pamenu, kai tik pradėjau skaityti, buvau labai supykus ant vienos iš raidžių, nes niekaip neatsimindavau jos „vardo“. Kad taip nenutiktų mano sūnui Matui ir visiems norintiems pažinti raidžių pasaulį, surašiau ir nupiešiau daugybę žodžių, kurie šį pažinimą padarytų patrauklų“. Rodomi knygos piešiniai, įvairios raidžių formos mažiesiems be galo patiko, todėl, kai autorė visus pakvietė susėsti prie stalų ir patiems nupiešti įvairias raides, jie kaip mat ėmėsi tai daryti. Iliustratorė ir dailininkė Ieva Babilaitė-Ibelhauptienė kiekvienam paaiškino kaip lengviau įsiminti sunkiąją raidę, rodė jiems savo knygelę sakydama, kad dailininkas gali nupiešti kokią tik nori raidelę ir piešinį, tereikia tik pasitelkti savo fantaziją.
Piešimas vaikučiams buvo smagus. Įvairios abėcėlės raidės tarsi gyvos tapo mažųjų piešiniuose. Ryškiaspalvė A ir šalia jos nupiešta darželio auklėtoja, mėlyna V ir vasara, geltona S ir saulė ir kitos raidės apsigyveno vaikučių piešiniuose.
Iliustratorė, autorė ir dailininkė Ieva Babilaitė-Ibelhauptienė darželio „Gintarėlis“ vaikučiams padovanojo savo naujausiąją knygelę „Čiauškančios raidės“ su autografu ir dedikacija.
Susitikimo pabaigoje lopšelio-darželio „Gintarėlis“ auklėtiniai ir autorė dailininkė Babilaitė-Ibelhauptienė sustojo bendrai nuotraukai.

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31