Susitikimas su psichologe tema „Biblioterapija: kas tai, jos nauda“

Spalio 20 d. Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) į susitikimą su psichologe, perinatalinės ir ankstyvosios raidos konsultante Inga Drupiene rinkosi mamytės kartu su vaikučiais bei ikimokyklinių ugdymo įstaigų pedagogės. Susitikimo tema – „Biblioterapija: kas tai, jos nauda“.

Šio susitikimo tikslas buvo supažindinti su „lengvo“ pobūdžio biblioterapija, kuri skatina savęs pažinimą, saviraišką, žmogaus individualumą. Biblioterapija gali būti naudinga tuo, kad žmogus turi galimybę įsijausti į knygos veikėjo gyvenimą, kartu išgyventi tam tikras emocijas ir pažvelgti į savo problemas iš šalies. Susitikimo metu daug buvo kalbama apie skaitymo naudą vaikui. Skaitymas – tai būdas bendrauti, suprasti save. Skaitydami vaikui, padedame jam pažinti kitus, sužinoti, kaip jie gyvena, ką veikia, kaip bendrauja, kaip sprendžia problemas. Psichologė Inga Drupienė rekomenduoja vietoj moralų ir pamokymų, kurių vaikai beveik nesupranta, tiesiog paskaityti knygelę. Taip vaikus skatinsime pačius rasti išeitį, mąstyti ir susidoroti su gyvenime vis dažniau pasitaikysiančiais stresais.
Tai buvo vienas iš bibliotekoje įkurto klubo „Skaitanti mama“ susitikimų pagal bibliotekos vykdomą projektą „Klubas „Skaitanti mama“: įkūrimas ir veiklos pradžia“. Bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje yra sudarytos puikios sąlygos mamų apsilankymams su mažyliais: čia gausu žaidimų, žaislų, žaislinių knygelių. Patiems mažiausiems yra maniežai.
Kviečiame mamytes kartu su vaikučiais laisvalaikį leisti bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje.

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Gegužė
P A T K P Š S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31