Tarptautinis seminaras Jelgavoje

2011 m. birželio 10 d. Jelgavoje (Latvija) vyko tarptautinis seminaras „Peizažas, natiurmortas, portretas... Jūs tai galite. Vizualinio meno kalba, komunikacija, bendradarbiavimas“ pagal Lietuvos-Latvijos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Bendradarbiavimas kultūros proceso sėkmei Latvijos Lietuvos pasienio regionuose“.

Seminare dalyvavo Lieporių filialo vyresn. bibliotekininkė Nijolė Petraitytė, kuri dalijasi savo įspūdžiais:
„Į seminarą susirinko kultūros darbuotojai iš Jelgavos ir Šiaulių. Seminarą vedė žinomas dailininkas ir pedagogas Vilnis Heinrihsons.
Įdomu buvo klausytis ir atnaujinti žinias iš meno istorijos ir praktikos. Buvo aptarti trijų dailės žanrų - peizažo, natiurmorto, portreto - bruožai. Klausėmės apžvalgų apie latvių ir lietuvių dailininkų Vilhelmo Purvičio, Maijos Noros Tabakos, M. K. Čiurlionio, Valentino Antanavičiaus, Mariaus Abramavičiaus kūrybą.
Po teorinės dalies visi dalyviai tapo kūrybinių dirbtuvių dalyviais. Vieni kūrė individualiai, kiti – komandomis. Buvo siūloma kurti koliažus temomis Politika ir kultūra, Verslas ir kultūra. Kūrėme spalvoto popieriaus aplikacijas amžinąja tema Vyras ir moteris, piešėme gėlių kompozicijas.
Įdomu ir vertinga buvo bendrauti su kaimynais jelgaviečiais: girdėti ir bandyti suprasti artimą mums latvių kalbą.“

Fotografijų autorė - Pilsrundalės bibliotekos vedėja Aelita Ramane.

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Birželis
P A T K P Š S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30