Vaikų literatūros skyriaus skaitytoja Rimantė Samaitė - viena iš trijų geriausių bibliotekos savanorių Lietuvoje

Baigiantis 2011-iesiems – Savanorystės metams, Lietuvos viešosios bibliotekos paskelbė apie savo indėlį buriant savanorių tinklą.

Projekto „Bibliotekos pažangai“ duomenimis, prie pavasarį paskelbto Europos savanorystės maratono prisijungė per 350 bibliotekų, kuriose darbuojasi beveik 3 tūkst. savanorių. Akciją vainikavo šešių geriausių savanorių ir trijų aktyviausių maratono bibliotekų apdovanojimai.
Prisijungusios prie VšĮ „Europos informacijos centras“ paskelbto Savanorystės maratono, bibliotekos skatino aktyvius gyventojus savanoriauti savo bibliotekose ir tokiu būdu padėti bibliotekininkams kasdienėje veikloje – nuo renginių organizavimo, knygų tvarkymo iki pagalbos apmokant gyventojus kompiuterinio raštingumo. Savanoriai buvo aprūpinti specialiais ženkliukais ir pasais, kuriuose rinko įrašus apie savo veiklą.
Trys daugiausiai aktyvios veiklos įrašų savanorių pasuose surinkę gyventojai buvo apdovanoti AB „TEO LT“ įsteigtais prizais – elektroninių parduotuvių čekiais. Viena iš trijų geriausių bibliotekų savanorių už mažųjų lankytojų lavinimą paskelbta Rimantė Samaitė. Šiaulių miesto viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus savanorė moko vaikus kompiuterinio raštingumo, rengia žaidimus, viktorinas, savo dailės kūriniais papuošė bibliotekos interjerą.
Savanorystės maratoną visos Lietuvos bibliotekos tarp jų ir Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka ketina tęsti ir 2012 metais, nes kiekvieno žmogaus neatlygintina pagalba bibliotekoms labai svarbi.
Daugiau informacijos:
http://www.bibliotekospazangai.lt/Lists/Posts/Post.aspx?ID=425
Bibliotekos darbuotoja Inga Bubulytė sukūrė filmuotą reportažą, kuriame yra kalbinama viena iš geriausių bibliotekos savanorių Lietuvoje Rimantė Samaitė. Kviečiame pasižiūrėti!

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31