Valstietis

Naujienos

Jaunųjų kraštotyrininkų šventė bibliotekoje

2018 m. gegužės 29 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje įvyko graži kraštotyros šventė. Jos metu, kaip ir kiekvieną pavasarį, Šiaulių jaunųjų kraštotyrininkų Mikelių mokyklą baigusios moksleivės pristatė savo parengtus kraštotyros darbus, o jų palaikyti ir pasveikinti, aptarti metų pasiekimų susirinko Jaunųjų turistų centro kraštotyros ugdymo programos mokiniai ir jų kraštotyros mokytojos: mokyklėlės vadovė Rita Margevičienė, Danguolė Masandukienė, Marija Gedminienė, Daiva Uržienė, Genovaitė Beniušienė. Pasidžiaugti ugdytinių pasiekimais atvyko Jaunųjų turistų centro direktorius Romualdas Pelenis ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Genovaitė Beleckaitė. Renginyje dalyvavo vyresniosios kraštotyrininkės, Mikelio prizo laureatės Jadvyga Urbonienė ir Vyda Šegždienė.

Daugiau informacijos

2018 m. Mikelio prizas – kraštotyrininkui Jonui Tamuliui

2018 m. gegužės 11 d., Šiaulių kraštotyros draugijai pasitinkant 91-ąsias įkūrimo metines, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) įvyko kraštotyros šventė ir Mikelio prizo įteikimo geriausiam Šiaulių miesto kraštotyrininkui ceremonija. Už gausius kraštotyros darbus, tautos istorinę atmintį fiksuojant vaizdu ir garsu, už kraštotyros tradicijų tęsimą ir puoselėjimą Mikelio prizu ir diplomu buvo apdovanotas kraštotyrininkas, fotografas, muziejininkas Jonas Tamulis.

Daugiau informacijos

Jaunųjų kraštotyrininkų Mikelių mokyklos 2016-2017 mokslo metų baigimo šventė

2017 m. gegužės 18 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) įvyko Jaunųjų kraštotyrininkų Mikelių mokyklos 2016-2017 mokslo metų baigimo šventė, kurios metu ugdytiniai pristatė savo kraštotyros darbus, o šešiems iš jų buvo įteikti mokyklos baigimo pažymėjimai. Renginį vedė jaunųjų kraštotyrininkų vadovė mokytoja Rita Margevičienė.

Daugiau informacijos

Jaunųjų kraštotyrininkų Mikelių mokyklos 2015-2016 mokslo metų baigimo šventė

2016 m. gegužės 19 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) įvyko jaunųjų kraštotyrininkų Mikelių mokyklos 2015-2016 mokslo metų baigimo šventė. Į renginį atvyko ne vien šios mokyklėlės, bet ir miesto mokyklų jaunieji kraštotyrininkai, lydimi savo mokytojų, Šiaulių jaunųjų turistų centro atstovės, ir, žinoma, jaunimą globojantys vyresnieji kraštotyrininkai „Mikeliai“ (taip Šiauliuose vadinami garbingo kraštotyros apdovanojimo - Mikelio prizo laureatai).

Daugiau informacijos

Mikelio prizo įteikimo šventė

2016 m. gegužės 17 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje įvyko Šiaulių kraštotyros draugijos 89-ųjų metinių minėjimas ir Mikelio prizo geriausiam Šiaulių miesto kraštotyrininkui įteikimo šventė. Garbingu apdovanojimu pagerbta istorijos mokytoja, entuziastinga ir nepailstanti jaunųjų kraštotyrininkų ugdytoja Vyda Šegždienė. Sveikiname!

Daugiau informacijos

Projekto "Šiaulių atmintis" baigiamasis renginys bibliotekoje

2016 m. balandžio 19 d. į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyrių susirinko Šiaulių jaunųjų turistų centro (JTC) jaunieji kraštotyrininkai, jų tėveliai ir mokytojos. Buvo pasidžiaugta įgyvendinto turistinio-kraštotyrinio projekto „Šiaulių atmintis“, skirto 780-ajam miesto gimtadieniui paminėti, rezultatais, apdovanotas gausus būrys nugalėtojų.

Daugiau informacijos

Jaunųjų kraštotyrininkų Mikelių mokyklos mokslo metų baigimo šventė

2015 m. gegužės 26 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) įvyko Šiaulių jaunųjų kraštotyrininkų Mikelių mokyklos mokslo metų uždarymo šventė. Šiemet renginys buvo išskirtinis ne vien įdomiais, kruopščiai parengtais kraštotyros darbais bei šių darbų pristatymais. 2015-ieji metai – jubiliejiniai, nes sukanka 20 metų, kai ši unikali ne tik Šiauliuose, bet ir Lietuvoje jaunųjų kraštotyrininkų ugdymo mokykla buvo įkurta ir pradėjo savo veiklą.

Daugiau informacijos

2015-ųjų metų Mikelio prizo laureate tapo bibliotekininkė Rima Giržadienė

2015 m. gegužės 22 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) įvyko Šiaulių kraštotyros draugijos 88-ųjų metinių minėjimo renginys ir Mikelio prizo įteikimo ceremonija. 2015-ųjų metų Mikelio prizo laureate tapo bibliotekininkė, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriaus vedėja Rima Giržadienė. Sveikiname!

Daugiau informacijos

Išvyka ekspedicija "Žemaitijos atmintis"

2015 m. balandžio 18 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro Mikelių mokyklos kraštotyrininkai kartu su kitų kraštotyros ir turizmo grupių mokiniais, vyresniaisiais kraštotyrininkais išvyko į ekspediciją. Kadangi 2015-ieji metai yra Etnografinių regionų metai Lietuvoje, maršrutas driekėsi Žemaitijos keliais. Ekspedicijos tikslas - pasidomėti šio krašto istoriniu, kultūriniu paveldu, gamta. Šiltas oras ir puiki nuotaika lydėjo keliautojus visą dieną. Pabuvota Plateliuose, Plokštinėje, Rietave ir Tveruose, susipažinta su įdomiais žmonėmis, sužinota daug įdomaus apie Žemaitiją.

Daugiau informacijos

Jaunųjų kraštotyrininkų ekspedicija Palangoje

2015 m. kovo 31 d. Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyrininkai išvyko į ekskursiją – ekspediciją po Palangą.

Daugiau informacijos