Valstietis

Projekto "Šiaulių atmintis" baigiamasis renginys bibliotekoje

2016 m. balandžio 19 d. į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyrių susirinko Šiaulių jaunųjų turistų centro (JTC) jaunieji kraštotyrininkai, jų tėveliai ir mokytojos. Buvo pasidžiaugta įgyvendinto turistinio-kraštotyrinio projekto „Šiaulių atmintis“, skirto 780-ajam miesto gimtadieniui paminėti, rezultatais, apdovanotas gausus būrys nugalėtojų.

Projektą, kurio tikslas - skatinti miesto vaikus ir jaunimą aktyviai keliaujant plėtoti Šiaulių istorinio, kultūrinio ir architektūrinio paveldo pažinimą, trumpai pristatė JTC direktoriaus pavaduotoja ugdymui Genovaitė Beleckaitė. Ji taip pat pasidžiaugė gražiu bendradarbiavimu su biblioteka kraštotyros veikloje. Susitikimo dalyvius pasveikino Bibliografijos-informacijos skyriaus vedėja Rima Giržadienė, tuo pačiu supažindinusi svečius su biblioteka. Po to sekė įdomiausia renginio dalis – jauniausieji JTC projekto „Šiaulių atmintis“ dalyviai pristatė savo parengtus kraštotyros darbelius apie aplankytus viešąsias miesto erdves puošiančius meno kūrinius. Darbuose buvo pateikta mokinių surinkta medžiaga apie įvairias skulptūras, jų autorius, pagyvinta išmoningai įpintomis istorijomis, sakmėmis. Štai Šiaulių bulvare stovinti skulptūra „Pelikanai“, pasirodo, – visai ne skulptūra, o gyvi paukščiai, piktos burtininkės paversti akmenimis, gi trys nykštukai iš Birutės Kasperavičienės skulptūros atgyja žydint kaštonams... Kiekvienas darbelis autoriaus buvo gražiai iliustruotas. Džiugu, kad tokia prasminga veikla mokiniams suteikia ne vien žinių, bet kartu ugdo pasididžiavimą ir meilę savo gimtam miestui, šiemet pasitinkančiam įspūdingą sukaktį.
Parengė Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriaus vyresn. bibliografė E. Mačiulienė, nuotraukos E. Tarasevičienės (žr. skyrelyje „Žygiai, šventės...“).