Valstietis

Sveikiname 2013-ųjų metų Mikelio prizo laureatus!

2013 m. gegužės 15 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido. g. 27) vyko tradicinė kraštotyrininkų šventė - Šiaulių kraštotyros draugijos įkūrimo 86-ųjų metinių minėjimas ir Mikelio prizo teikimo ceremonija. Už nuopelnus kraštotyros veikloje šis garbingas apdovanojimas įteiktas Birutei ir Algirdui Musneckiams. Jaunųjų kraštotyrininkų ir Bibliotekos darbuotojų vardu sveikiname gerbiamus Laureatus, linkime prasmingų darbų ir ilgiausių metų!

Mikelio prizo teikimas - viena ryškiausių Šiaulių kraštotyros draugijos tradicijų. Kraštotyros draugijos pirmininkė Virginija Šiukščienė priminė, kad šis Mikelio prizas jau 21-asis. Kalbėdama apie laureatų kraštotyros veiklą, ji teigė, kad fotografą Algirdą Musneckį galima vadinti Šiaulių miesto fotometraštininku, kuris miesto gyvenimą ir jo kaitą įamžino fotografijose: „Juk kraštotyrininko priedermė – fiksuoti tai, kas buvo, tai, kas nueina į praeitį, taip neleidžiant fiksuojamiems objektams ir reiškiniams nugrimzti į nebūtį“. Buvusi pedagogė Birutė Musneckienė pradėjo fotografuoti savo darbe, vėliau pradėjo dalyvauti parodose, parengė kraštotyros darbų. Ateityje Mikelio prizo laureatė tikisi išleisti savo giminės antrąją ir ketvirtąją knygas, kurioms medžiaga jau paruošta.

Medžiagos apie Mikelio prizo laureatus ir jų kraštotyros darbų neįmanoma sutalpinti net keliose Bibliografijos-informacijos skyriuje eksponuojamose parodose. Maloniai kviečiame aplankyti: „Klemensas Vitkauskas – esperantininkas, teisininkas, fotografas“, „Narvydiškių kaimo žmonių susitikimas – 2010“, „Petras Motiekaitis – išradėjas, gamtininkas“, „Kraštotyrininkai Birutė ir Algirdas Musneckiai – Mikelio prizo laureatai“.