Akcija „Ieškau darbo“: ieškantiems darbo gyventojams į pagalbą skubėjo Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka

2009 m. rugsėjo 15 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje ir „Saulės“ filiale prasidėjo projekto „Bibliotekos pažangai“ organizuojama akcija „Ieškau darbo“.

Darbo netekusius ir jo ieškančius gyventojus projektas „Bibliotekos pažangai“ rugsėjo 15 d. pakvietė apsilankyti viešosiose bibliotekose. Čia įrengtose viešose interneto prieigose vyko nemokamas motyvacinis-praktinis akcijos „Ieškau darbo“ seminaras. Jis rengiamas naujoviškai: lektoriai paskaitas skaitė ir su dalyviais bendravo nuotoliniu būdu, tiesioginės transliacijos internetu pagalba.

Rugsėjo 15 d., nuo 11 iki 13 val. ieškantieji darbo bibliotekose galėjo klausyti pranešimų, kuriuos skaitė patyrę lektoriai. Pastarieji pateikė gausybę naudingos praktinės informacijos, padėsiančios paruošti gerą gyvenimo aprašymą ar darbo paieškoms visapusiškai pasitelkti internetą. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas psichologiniams darbo paieškos aspektams, kurių svarba itin išaugo dabartinėmis ekonomikos sąlygomis. Buvo kalbama apie tai, kaip motyvuoti save ir neprarasti ryžto toliau tęsti darbo paieškas, kaip tinkamai nusiteikti pokalbiui dėl darbo, kaip sudaryti gerą pirmąjį įspūdį galimam darbdaviui.

Po seminaro dalyviai buvo kviečiami tarpusavyje pasidalinti įspūdžiais ir patirtimi ieškant darbo, o visus pageidaujančius konsultavo bibliotekininkai, kurie nuolatos padeda bibliotekų lankytojams pasinaudoti informacinėmis technologijomis tiek darbo paieškai, tiek ir kitoms reikmėms.

Rugsėjo 15 d. į bibliotekas atvykę darbo ieškantys žmonės turėjo galimybę pirmieji išgirsti lektorių pranešimus, pateikti klausimų pranešėjams ir iš karto gauti atsakymus. Vėliau seminaro įrašas bus paskelbtas internete, kur jį galės peržiūrėti kiekvienas.

Čia akcija „Ieškau darbo“ nesibaigia – seminaro dalyviams buvo pasiūlyta iki lapkričio 15 d. skelbti savo gyvenimo aprašymus akcijos draugo, karjeros portalo „CV.lt“ interneto svetainėje. Iš savo gyvenimo aprašymus akcijos metu paskelbusių dalyvių vėliau burtų keliu bus atrinkta net 40 laimingųjų, kurie sulauks ypatingos dovanos – vertingų nuotolinių kursų, padėsiančių kelti kvalifikaciją ir gerokai padidinti konkurencingumą darbo rinkoje. Prizus įsteigė akcijos rėmėjai – tarptautinė nuotolinio mokymo bendrovė „International Correspondence Course” ir pasaulinė e-programų ir savarankiško mokymosi kursų kompanija „LearnKey“.

Akcijos „Ieškau darbo“ draugai yra ne tik minėtas internetinis karjeros portalas „CV.lt“, bet ir Lietuvos darbo birža bei Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnyba.