Alkoholio žalos pamoka Šiaulių miesto savivaldybės bibliotekoje Vaikų skyriuje

Popietės dalyviai

Popietės dalyviai

Gruodžio 11 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje buvo organizuota prevencinė-švietėjiška valandėlė paaugliams „Pavojinga pagunda“.

Popietėje dalyvavo Gegužių vidurinės mokyklos 7-8 klasių mokiniai, kuriuos lydėjo mokytoja E. Garbačauskienė. Apie alkoholio žalą jauno žmogaus organizmui papasakojo Šiaulių apskrities sveikatos ugdymo centro direktoriaus pavaduotoja sveikatos ugdymui Asta Ivoškienė.

Lektorė supažindino mokinius, kokią žalą daro alkoholio vartojimas. Ji teigė, kad kiekvienais metais Lietuvoje alkoholiu apsinuodija vis daugiau nepilnamečių. Dauguma jų vartoja tik per šventes, tačiau kai kurie net kiekvieną savaitgalį. Baisu, kai tokie jauni žmonės neįsivaizduoja draugų susibūrimo be alkoholio. Jau žinomas faktas, kad alkoholio gali nusipirkti bet kuris vaikas ar paauglys. Alkoholio vartojimas trikdo žmogaus elgesį ir gali sukelti psichologinę bei fizinę priklausomybę, kurios gydymas yra sunkus ir ne visada efektyvus. Labai svarbu apsaugoti moksleivius nuo psichiką veikiančių medžiagų vartojimo. Vienintelis efektyvus pirminės prevencijos būdas – suformuoti reikiamas nuostatas ir išugdyti sveiko gyvenimo įgūdžius, kurie padėtų paaugliui, jaunuoliui teisingai apsispręsti ir suvokti, kad geriau nepradėti, nes vėliau sunku tą priklausomybę gydyti. Todėl šio tikslo siekdami, bandydami užkirsti kelią alkoholio vartojimui vaikų, jaunuolių tarpe, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai organizavo šią prevencinę popietę.

Popietės metu buvo eksponuojama literatūros paroda „Ar sunku pasakyti „Ne“, kurioje buvo eksponuojamos knygos apie alkoholio žalą žmogaus sveikatai, apie alkoholį ir nusikaltimus, alkoholį ir eismo nelaimes ir t.t.

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Specialistė ryšiams su visuomene Kristina Mikliuvienė