Kilnojamoji fotografijų paroda

2009 m. gruodžio 14 – 2010 m. sausio 3 dienomis Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje (Aido g. 27, LT-78272 Šiauliai) veiks kilnojamoji fotografijų paroda „Tarptautinis medžio drožėjų ir amatininkų pleneras Rokiškyje“.

Parodoje eksponuojama 30 spalvotų nuotraukų iš 2009 m. rugsėjo 13–19 d. vykusio Latvijos ir Lietuvos medžio drožėjų ir amatininkų plenero. Plenero tikslas – puoselėti senąsias medžio amatininkystės tradicijas ir pritaikyti jas šiuolaikinėmis sąlygomis. Kadangi visas projektas vykdomas Latvijos ir Lietuvos pasienio ruožuose, buvo nuspręsta išdrožti latvio Janio ir lietuvės Marytės šeimą su vaikais, gyvulėliais, paukščiais, tvoromis ir įkurdinti tai Rokiškio krašto muziejaus parke šalia XIX a. valstiečio sodybos pastatų.Lietuvių meistrai kūrė skulptūras, o latviai drožė aplinkos detales. Naujoji medinė kompozicija, sukurta bendromis latvių ir lietuvių amatininkų jėgomis, bus dar vienas traukos į Rokiškio dvarą centras.

Parodą iš dalies finansuoja Europos regioninės plėtros fondas pagal 2007–2013 m. Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Tradicinių amatų tinklas kaip priemonė gerinti Latvijos ir Lietuvos pasienio patrauklumą”. Parodos kuratorė – Rokiškio krašto muziejaus muziejininkė Dalia Kiukienė, fotografas - Darius Baltakys.

Kviečiame aplankyti fotografijų parodą.