Bibliotekoje paminėta Europos diena

Gegužės 8 d., penktadienį, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje organizuota šventė „Keliaukim kartu Europos miesto keliu“, skirtoje Europos dienai.

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje jau penktą kartą pakvietė šiauliečius ir Šiauliuose gyvenančius, dirbančius, studijuojančius Europos sąjungos šalių piliečius paminėti Europos dieną.

Šventės simboliu pasirinktas vėjo malūnėlis, simbolizuojantis kūrybiškumą, išradingumą, laisvę, nepriklausomybę. Prieš renginį buvo įsteigta kūrybinė dirbtuvėlė ir suorganizuota edukacinė pamoka, kurios metu vaikai gaminosi vėjo malūnėlius. Kadangi šie 2009-ieji metai - Europos kūrybiškumo ir naujovių metai, jauniesiems bibliotekos lankytojams buvo suteikta galimybė improvizuoti, išreikšti savo kūrybines galias.

Vėliau su vėjo malūnėliais vaikai buvo pakviesti į bibliotekos kiemelį, kur vyko Europos dienai skirta šventė „Keliaukim kartu Europos miesto keliu“. Šventėje koncertavo Lieporių pradinės mokyklos rokenrolo grupė „Trepsiukų pievelė“ (vadovė Edita Montvilienė), lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ šokių studijos vaikai (vadovė Daiva Virakienė), „Bumcės“ klubo dainuojančios mergaitės, o šventę vedė Bumcė - Lina Jokubauskienė.

Šventėje dalyvavo Karinių oro pajėgų bazėje dislokuoti NATO kariškiai iš Čekijos bei Šiaulių universitete studijuojantys studentai iš Čekijos ir Latvijos. Šventės dalyvius bei svečius pasveikino Šiaulių m. savivaldybės Kultūros skyriaus vyr. specialistė Lidija Pranienė.

Skambant Europos sąjungos himnui, vaikai iškėlė aukštai vėjo malūnėlius, pasveikino vieni kitus ir Europą su svarbia diena. Šventės metu renginio svečiai ir dalyviai buvo apdovanoti įvairiais suvenyrais su ES atributika, kviečiami vaišintis saldainiais.

Geros nuotaikos, gražaus oro ir vėjo malūnėlių dėka šventė tapo dar spalvingesnė ir prasmingesnė - tai buvo tarsi dar vienas pavasario akcentas, skatinantis mūsų miestui pražysti įvairiausiomis Europos sąjungos spalvomis, suvienyti įvairių ES šalių žmones.