Savaitraščio „Šeimininkė" redakcijos darbuotojų apsilankymas bibliotekoje

„Šeimininkės" redakcija bibliotekoje

 

Vasario 4 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje įvyko šiltas ir jaukus susitikimas su savaitraščio ,,Šeimininkė“ redaktore ir žurnalistais.

Saulėtą vasario dieną redakcijos kolektytvas mielus skaitytojus pakvietė į popietę ,,Lietuvybė – kosmopolitizmo apsuptyje“, skirtą aktualiai dabartinei Lietuvos situacijai ir daugeliui iš mūsų..Susitikime dalyvavo savaitraščio ,,Šeimininkė“ redaktorė Danutė Junevičienė, žurnalistės Rūta Kanopkaitė, Raminta Lisauskienė, Jurga Mickeliūnaitė. Taip pat susitikime dalyvavo rašytoja Irna Labokė.

Savaitraštis labai populiarus skaitytojų, ypač moterų, tarpe. Bibliotekoje turime sukaupę ,,Šeimininkės“ komplektus nuo 1998 m., skaitytojai labai domisi rankdarbių puslapiais, straipsniais apie sveikatą, buitį, namus, todėl nutarėme skaitytojus artimiau supažindinti su redakcijos kolektytvu.

Dabar daugeliui aktuali tema - emigracija. Duonos kąsnio paieškos verčia daugelį tėvynainių vykti į svečias šalis. Susipažįstame su kitų šalių kultūra, perimame svetimas tradicijas, papročius. Tačiau pagrindinė popietės mintis buvo, kad vaikai ir anūkai nenutautėtų, kad nepamirštume lietuvių kalbos, savo tautos tradicijų.

Žurnalistė Rūta Kanopkaitė taip pat akcentavo jaunimo norą ,,parduoti‘ save kuo brangiau, bet kartu ir klausė, ar neliksime be tos vietos, kurią vadiname namais.

Rašytoja Irna Labokė, buvusi šiaulietė, skaitytojams pristatė savo eilėraščius iš poezijos rinkinio ,,Krituoliai“. Tai ilgai savyje nešioti, brandinti ir dabar į knygą sudėti kūrybiniai pamąstymai.

Jaukioje, neseniai renovuotoje viešosios bibliotekos konferencijų salėje susirinkusius renginio dalyvius pasitiko ir nuotaiką skaidrino Šiaulių miesto pagyvenusių žmonių asociacijos ansamblio ,,Rudens žiedai“ atliekamos dainos. Renginio metu buvo galima įsigyti ,,Ūkininko patarėjo“ leidyklos knygų.

 

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Laimutė Šileikienė