Šiaulių jaunųjų kraštotyrininkų Mikelių mokyklos internetinio puslapio pristatymas

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka, siekdama jaunimą skatinti skaityti, domėtis tautos istorijos praeitimi, krašto kultūra, puoselėti etninį paveldą, įgyvendino projektą „Šiaulių jaunimo kraštotyrinės veiklos sklaida internete“.

 

Įvykdžius projektą miesto savivaldybės viešosios bibliotekos internetiniame puslapyje yra patalpinta nuoroda į naujai sukurtą jaunųjų kraštotyrininkų internetinį puslapį http://smsvb.lt/krastotyrininkai/ . Bibliotekos interneto svetainėje apsilankę lankytojai, įėję į atskirą puslapį, turi galimybę susipažinti su Šiaulių kraštotyros raida ir tradicijomis, jaunųjų kraštotyrininkų veikla, Mikelių mokyklą baigusiųjų moksleivių sąrašais, jų parengtais kraštotyros darbais, nuotraukų archyvu, metodinėmis rekomendacijomis jauniesiems kraštotyrininkams. Na, o susidomėjusius kraštotyra, ir nežinančius nuo ko pradėti, tikrai sudomins žaidimas „Mano genealoginis medis“. Specialiame svetainės lange, suvedus duomenis apie senelius, tėvelius, brolius, seseris, save, kiekvienas galės išsaugoti kompiuteryje arba atsispausdinti ant popieriaus lapo savo genealoginį medį. O tai tikrai paskatins toliau domėtis savo šeimos, giminės istorija.

Į gruodžio 17 dieną įvykusį jaunųjų kraštotyrininkų internetinio puslapio pristatymą biblioteka pakvietė visas Mikelių mokyklos vadoves: Eleną Adomavičienę, Lidiją Joaną Pranienę, Vydą Šegždienę, Ritą Margevičienę, dabartinius mokyklos ugdytinius, Mikelio prizo laureatę Ireną Rudzinskienę, Šiaulių jaunųjų turistų centro turizmo ir kraštotyros skyriaus vedėją Jadvygą Urbonienę, mokytojas Vydą Šegždienę, Mariją Gedminienę, Eleną Bačiūnienę, Vidą Šambarienę.. Vyresnieji kraštotyrininkai pasidžiaugė tuo, kad kraštotyros darbai bus atspindimi labiau jaunimui priimtina forma, o rekomendacijomis, kaip ruošti kraštotyros darbą, galės pasinaudoti daug platesnis ratas žmonių. Apie mokyklos šiandieną papasakojo dabartinė Mikelių mokyklos vadovė Rita Margevičienė. Susidomėjimo sulaukė ir gausiai fotografijomis iliustruotas leidinukas apie Šiaulių jaunųjų kraštotyrininkų Mikelių mokyklos veiklą. Jame patalpinti mokyklą baigusių kraštotyrininkų ir jų baigiamųjų darbų sąrašai.