Žaisloteka

Darbo laikas:
pirmadienį - penktadienį 10.00 - 18.00
šeštadienį 10.00 - 17.00

 

Trumpai apie žaisloteką

Įsteigta 1997 m. birželio 1 dieną Vaikų literatūros skyriuje. Pagrindinis tikslas tapti įvairių amžiaus grupių vaikų, vaikų su negalia ir rizikos grupės vaikų, veiklos centru, palaikyti sveikųjų ir neįgaliųjų vaikų bendravimą.
Vaikai gali žaisti „Lego“ kaladėlėmis, sudedamaisiais galvosūkiais, domino, loto, pieštukais, kreidelėmis. Dalyvauti įvairiuose renginiuose: žaidimų ir pasakų popietėse, „Lego“ varžybose, viktorinose, mįslių ir piešinių konkursuose, ekskursijose. Daug lankytojų į žaisloteką pritraukia čia esanti pasaulio lėlių kolekcija, kurią sudaro 136 lėlės įvairių šalių tautiniais kostiumais. Kasmet apsilanko per 15 ekskursijų, ypač populiarios Vasaros kino dienos, organizuojamos popietės, konkursai, viktorinos.
Žaislotekoje sudarytos puikios galimybės vaikams turiningai praleisti laisvalaikį: kurti, konstruoti, bendrauti, mokytis užsienio kalbų. Norint geriau pažinti žaislotekos lankytojus ir jų poreikius, atliekami tyrimai (anketos, apklausos). Išanalizavus atsakymus nustatyta, kad mėgstamiausi vaikų žaidimai - tai "Lego", dėlionės, stalo žaidimai.
Žaislotekoje veikia vieša interneto prieiga, įrengtos 6 kompiuterizuotos darbo vietos, vaikai gali žaisti kompiuterinius žaidimus. Organizuojami gyventojų grupių ir individualūs kompiuterinio raštingumo ir interneto paieškos mokymai. Naudojimosi kompiuteriais ir internetu taisyklės.
Žaisloteka sėkmingai bendradarbiauja su Logopediniu vaikų darželiu, lopšeliais-darželiais „Kūlverstukas“, „Gintarėlis“, „Voveraitė“, Lieporių vidurine mokykla (sudarytos bendradarbiavimo sutartys).
Kviečiami vaikučiai, tėveliai, mokytojai, šeimos, kuriose auga vaikai su negalia. Žaisloteka - tai patrauklus kultūros, laisvalaikio ir mokymo centras vaikams ir jaunimui.