Mokinių kūrybinių darbų paroda „Laikraštinės interpretacijos – Judėjimas“

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje (Aido g. 27) veikia Šiaulių profesinio rengimo centro mokinių kūrybinių darbų paroda „Laikraštinės interpretacijos – Judėjimas“.

Parodoje pristatomi Šiaulių PRC Technologijų skyriaus mokinių kolektyviniai kūrybos darbai. Darbus atliko TR 9, PV 9/1, PV 10/1, PPB 9/1, PPB 10/1, TR 9, PPS 10 grupių mokiniai, besimokantys dailės dalyko. Vadovė - Šiaulių PRC Technologijų skyriaus dailės mokytoja Loreta Vernienė, kuri papasakojo kaip vyko kūrybinis darbas:
„Kūrybinė užduotis buvo atliekama ant didelių formatų (A1) ir mokiniai privalėjo susiskirstyti į grupeles po du – tris. Kiekvienas iš jų turėjo sukurti po keletą eskizų abstrakcijų tema „Judėjimas“, bei patalpinti piešinius ant didelių lapų. Kūrybinių darbų atlikimui buvo pasitelktos netradicinės meninės raiškos priemonės – seni laikraščiai bei klijai. Iš pradžių mokiniai nedrąsiai ėmėsi darbo, kai kurie abejojo savo sugebėjimais, nes to dar nebuvo bandę... Tačiau, pasitelkus pagalbon kantrybę, pasikliaujant mokytojos patarimais, pamažu atsirado susidomėjimas ir pasitikėjimas savimi, nes, kaip jie patys sakė – dirbti buvo įdomu, intrigavo tai, kad iš nebereikalingų pasenusių laikraščių galima sukurti šiuolaikinio meno kūrinius!
Dirbtuvėse tvyrojo ne tik darbinė nuotaika, bet netilo ir savotiška moderni muzika – plėšomų ir glamžomų laikraštinių skiaučių čežėjimas, šmyravimas, šnarėjimas, brazdėjimas, švabenimas, skrebinimas.., susiasimiliavę su pačių autorių, gerų emocijų pagautų, ramesniais ir audringesniais pasišnekučiavimais, išprovokuotais šių kūrybinių momentų.“

Paroda veiks iki rugsėjo 10 d.