Konkurso „Mano Šiauliai - mano pasaulis" šventinis renginys

Rugsėjo 2 dieną „Aido" bibliotekos kiemelyje (Aido g. 27), esančiame pietiniame miesto mikrorajone prie Dainų pėsčiųjų bulvaro, vyko piešinių konkurso „Mano Šiauliai – mano pasaulis" baigiamasis renginys-šventė, skirta miesto 775-ajam jubiliejui.

Piešinių konkursas ir šventė organizuota vykdant edukacinį projektą vaikams, kurio rėmėjas – Šiaulių miesto savivaldybė. Visą vasarą vaikai, bibliotekos lankytojai, dalyvavo piešimo popietėse bibliotekoje, piešė namuose. Iš nupieštų piešinių buvo parengta piešinių paroda – girlianda (ilgis 40 m.), kuri miesto šventės metu buvo eksponuojama Dainų pėsčiųjų bulvare. Iš viso konkurse dalyvavo 86 vaikai, nupiešė per 100 piešinių. Edukacinių užsiėmimų metu Dainų mikrorajono vaikai bibliotekoje piešė piešinius iš Šiaulių miesto istorijos, klausėsi bibliotekos darbuotojų pasakojimų, įvairių legendų apie Šiaulius. Tai buvo puikus užsiėmimas vasaros atostogų metu. Popiečių metu vaikus su įvairiomis piešimo technikomis supažindino dailininkė Dalia Brazlauskienė. Taip pat vaikai rašė linkėjimus Saulės miestui gimtadienio proga. Šventės metu jie buvo išsakyti garsiai. Vaikai linkėjo, kad miestas būtų gražus ir šviesus, kad Beržynėlio parke būtų daugiau pramogų, kad apie Šiaulius sužinotų viso pasaulio vaikai, kad gėlės visada žydėtų Dainų bulvare, kad tėveliai turėtų darbus, o vaikai augtų su tėvais, kad mylėtų savo miestą ir būtų laimingi gyvendami Šiauliuose. Geriausiai pasisekusių 10-ies darbelių autoriai buvo apdovanoti padėkomis ir suvenyrais, kiti visi dalyviai – padėkomis. Geriausius darbelius išrinko dailininkė D. Brazlauskienė. Už originalias piešinio idėjas ir meniškumą buvo apdovanoti: „Saulės“ pradinės mokyklos mokiniai – Urtė Rimeikytė, Monika Bugailaitė ir Matas Polujanskas; Dainų pradinės mokyklos mokiniai – Smiltė Zauraitė, Emilija Petrylaitė ir Jonas Labinas; „Sandoros“ pagrindinės mokyklos mokiniai – Deimantė Taunytė, Viltė Simonaitytė ir Edita Jareckaitė; „Rasos“ pagrindinės mokyklos mokinys – Domantas Šiupinis; „Romuvos“ pagrindinės mokyklos mokinys Gražvydas Gedminas. Mažiausia konkurso dalyvė Ema Lukoševičiūtė. Piešinių autorius, tėvelius, mokytojus, draugus pasveikino bibliotekos darbuotoja Marytė Eitutienė, padėkojo vaikučiams dalyvavusiems piešinių konkurse ir palinkėjo sėkmingų prasidedančių mokslo metų ir kad visi vaikai galėtų augti, mokytis, gyventi, kurti ir dirbti, mylėti savo gimtuosiuose Šiauliuose.
Šventės metu koncertavo Gegužių progimnazijos neformaliojo ugdymo studijos „Trepsiukų pievelė“ ir Lieporių gimnazijos rokenrolo studijos „Elvis“ šokėjai. Renginį vedė Fėja iš Šiaulių Akropolio „Pramogų imperijos“. Renginyje dalyvavo per 150 vaikų. Renginio pabaigoje visi dalyviai buvo pavaišinti šventiniais saldainiais ir gavo miesto gimtadienį priminsiančių balionų. Geriausi vaikų piešiniai bus įrėminti ir eksponuojami „Aido“ bibliotekoje visą rugsėjo mėnesį.