Šventė „Vardų girlianda“

Šiaulių m. sav. viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius (Gvazdikų takas 8) rugsėjo 27 d. buvo perpildytas mažųjų šiauliečių, kurie kartu su mamytėmis, tėveliais, močiutėmis ir seneliais sugužėjo į renginį „Vardų girlianda“.

Šventė organizuota įgyvendinant projektą „Skaitančios mamos - skaitantys vaikai“, kurio rėmėjas yra Kultūros rėmimo fondas. Projektas skirtas bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje įkurto klubo „Skaitanti mama" veiklai tęsti.
Renginį vedusi Šiaulių dramos teatro aktorė Nomeda Bėčiūtė visų susirinkusių tėvelių ir senelių klausė ar visi jie žino savo vaikučių ir anūkų vardų reikšmę, o gal vardas buvo duotas mažajam bedančiui atsitiktinai? Dauguma tėvelių kuo puikiausiai aiškino savo mažylių vardų prasmę. Dar metukų neturinčios Adrijos mamytė sakė, kad dukrelei vardą suteikusi nuo Adrijos jūros pavadinimo, linksmiausiu vaikučio vardu išrinktas Džiugas, na, o Beatričei (iš lotynų k. „laimę nešanti“) ir jos broliukui Kristupui (iš graikų k. „Kristaus nešėjas“) vardus išrinko tėtis. Pasitaikė ir tokių mažylių vardų, kurių reikšmės niekas niekada nėra girdėjęs, pavyzdžiui Aijiselė – vardas yra labai retas, o jo kilmė kildinama iš gruzinų kalbos ir reiškia „Mėnulio duktė“. Taip, susipažinus su visais mažaisiais ir sužinojus jų vardų reikšmes, aktorė visų šventės dalyvių klausė kaip jie išrinko šiuos vardus vaikučiams. Ar vardas tuo metu buvo labai populiarus, o gal priešingai itin retas. Paaiškėjo, kad vardą išrinkti gimus mažyliui yra labai sunkus ir atsakingas darbas, kokį vardą tėveliams duoti savo kūdikėliui neretai pataria ne tik artimieji: anytos, broliai, dedės ar tetos, bet ir įvairiausi televizijos filmai, žodynai, internetas.
Šventę paįvairino tarsi į mažą sceną susibūrę lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ auklėtiniai, kurie mažiesiems rudeninukams padovanojo savo linksmas daineles, šokius, eilėraščius ir mįsles. Svarbiausia tapo dainelių prasmė, mat rudeninukams buvo dainuojama ir sekama apie rudenį, kaip patį turtingiausią metų laiką. Nes tik atėjus rudenėliui nuimami vaisiai ir daržovės, nukrenta geltoni, žali, raudoni medžių lapai. Pamatę tokias linksmybes drąsesni mažieji, pabėgę nuo mamyčių, patys trepsėjo, judino rankeles, todėl tėveliai ne vienas su šypsena lūpose kalbėjo, kad po kelių metų, jų pačių atžalos prilygs nuostabiems lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ vaikučiams.
Renginio vedėja, šia džiaugsminga proga, tarti pora žodžių pakvietė klubo „Skaitanti mama“ įkūrėją Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorę Ireną Žilinskienę, kuri pasidžiaugė, kad bibliotekoje vyksta veiksmas, čia nėra tylu, taip pat pasveikino mamas, kurios ateina į biblioteką, bet ateina ne vienos, o atsiveda ir savo drauges, kitų mažųjų mamas. Klubo „Skaitanti mama“ įkūrėja I. Žilinskienė visiems susirinkusiems išsakė dar vieną naują idėją – fotonuotraukų konkursą „Mano draugystė su knyga“. Visos šiuolaikinės mamytės noriai fotografuoja savo mažylius, o šio konkurso tikslas ir būtų, vaikutį nufotografuoti neįprastai skaitantį knygelę. Visai nesvarbu, ar vaikutis bus užmigęs su knygele rankose, ar jis šypsosis pamatęs naują, neįprastą knygelę, svarbu, kad toks skaitymo momentas būtų užfiksuotas.
Smagiausia renginio vieta tapo paskelbtų vardų nominacijų apdovanojimai. Rečiausiais vardais visų sprendimu tapo Aismena ir Aijiselė. Mažylės buvo apdovanotos gražiomis knygelėmis. Jei rečiausi vardai buvo mergaičių, tai į ilgiausio vardo nominaciją pretendavo berniukai: Žygimantas, Dominykas, Kristupas. Populiariausią vardą šventės vedėjai Šiaulių dramos teatro aktorei Nomedai Bėčiūtei išrinkti buvo be galo sunku, todėl dovanėlėmis buvo apdovanoti visi mažieji renginio dalyviai. Rudenį gimtadienį švenčiančių vaikučių taip pat laukė apdovanojimai. Visiems dalyvavusiems buvo įteikti medaliai su jų vardais ir gimimo datomis, taip pat įteikta po mažą dovanėlę. Po renginio kiekvieno dalyvio vardas nuo „Vardų girliandos“ buvo nukabintas ir džiaugsmingai, bibliotekos darbuotojų, įteiktas kiekvieno mažylio mamai. Iš viso vardų girliandos ilgis siekė 62,5 metro.
Na, o kokia šventė be vaišių stalo? Todėl šventės pabaigoje gardžia arbata ir saldžiais pyragėliais visus dalyvius vaišino Prezo kepyklėlė, esanti Lyros g. 13, Šiauliuose.