„Mes iš vaikystės žemės ir lietaus...“

2011 m. rugsėjo 29 d. „Varsos“ bibliotekoje (Vilniaus g. 38D) „Salduvės“ lopšelio-darželio priešmokyklinukai rinkosi į „Salduvės smalsučių linksmosios akademijos“ pirmąjį užsiėmimą „Mes iš vaikystės žemės ir lietaus...“ Tais žodžiais vaikučius skaityti kvietė pačios knygelės.

Nelengva buvo mažiesiems tapti bibliotekos skaitytojais – turėjo išlaikyti egzaminą – atpažinti kokios raidelės juos sutinka – kokia pasislėpė po kauke, kokią apkabino banginukas, kokią laiko mergaitė, kokią raidelę nupiešė dailininkas. Perkirpus juostelę, išbandymai nesibaigė – mažųjų laukė pasakų, užduočių, mįslių kraitelės. Linksmųjų klouniukų lydimi mažieji greitai ir išradingai padėjo Pelenei greičiau išvykti į puotą, minė mįsles, sprendė šaradas, iš vardelių pirmųjų raidžių galerijos išrinko, kokios raidelės neatvyko į šventę. Užduotis teko ir auklėtojoms – jos iš pabirusių raidelių dėliojo pasakos pavadinimą. Linksmieji klouniukai parodė dviejų raidelių ginčą, dainavo abėcėlės dainelę, mokė vaikus pažinti raideles. Įveikę visas užduotis, mažieji salduviukai tapo pilnateisiais bibliotekos skaitytojais – gavo savo pirmąjį skaitytojo bilietą, pasiekimų knygeles, į kurias bibliotekininkės lipdys lipdukus – už perskaitytą knygą, atvestą į biblioteką draugą, dalyvavimą renginiuose.
Šventės metu bibliotekininkėms talkino Šiaulių moksleivių namų vaikų ir jaunimo teatro „Bildukas“ mokytojai Danguolė ir Feliksas Galiniai.
„Salduvės smalsučių linksmoji akademija“ darbą tęs visus mokslo metus.

Ona Valantinienė
„Varsos“ filialo vyriausioji bibliotekininkė