Vaikų literatūros skyriuje vyko šventinis spektaklis „Vaikystės sala“

Spalio 11 dieną, antradienį, Šiaulių m. savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) skaitytojų rimtį sudrumstė teatralizuoti skaitymai ir žaidimai mažiesiems, jų mamytėms. Renginys organizuotas įgyvendinant projektą „Skaitančios mamos - skaitantys vaikai“, kurio rėmėjas yra Kultūros rėmimo fondas.

Projektas skirtas bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje įkurto klubo „Skaitanti mama" veiklai tęsti. Klube jau yra užsiregistravusios 28 mamos su 35 vaikučiais.
Renginio vedėja Moksleivių namų vaikų ir jaunimo teatro studijos „Bildukas“ mokytoja-metodininkė Danguolė Galinienė klubo „Skaitanti mama“ narėms sakė: „kiekvienas daiktas namuose gali tapti pačiu geriausiu žaislu Jūsų mažajam, bet svarbiausiu žaisliuku taps pirmoji ryškiaspalvė knygelė. Knygelė mažyliui taps raktu tiek į fantazijos, tiek į tikrąjį pasaulį. Kuo dažniau mama pasakėlę skaitys storu vilko ar žaismingos mergaitės balsu, tuo greičiau ateityje vaikutis supras kas yra tikra ir realu, o kas tik puikios vaizduotės padarinys. Kiekvieną vaikutį būtina išklausyti, bet labiausiai tai daryti būtina vos 2 metukų sulaukusį mažylį. Juk tai – darbštuolių metai, kada mamai mažylis padeda kilimą išsiurbti, o tik jai nusisukus su piršteliu nuplėšti gražiuosius kambario tapetus“. Renginio metu mažieji „Linksmuoliai“ vaizdžiai parodė ir padainavo, kaip tas mažas pirštukas daug gali padaryti, o visi pirštukai kartu gali dar daugiau. Mažųjų aktorių pasakyti eilėraštukai ir vaizdingai pasektos pasakėlės prajuokino mamytes, o mažuosius net išsižiojus privertė stebėti rodomus vaizdus.
Teatro studijos „Bildukas“ mokytoja-metodininkė Danguolė Galinienė susirinkusiems žiūrovams parodė, kokie gali būti menami ir tikri žaislai. Du šaukšteliai kuo puikiausiai gali mažutį „keturkojį“ paskatinti ne tik pavalgyti, bet ir išmokyti vaikščioti abiem kojytėm: „tepu, tepu“. Paprastas saldainio popieriukas gali virsti skrajojančiu drugeliu, o tikras bananas su nupiešta smagia šypsena - pačiais skaniausiais pietumis. Mažiesiems reikia nuolat aiškinti, kad dieną su žaisliukais reikia žaisti, o vakare, taip pat kaip ir mažiems berniukams ir mergaitėms, reikia saldaus miego. Žaisliukai gali miegoti ne tik lentynose, bet ir paguldyti savo lovytėse. Svarbiausias kiekvieno žaidimo momentas yra juokas. Juoktis mažiukams reikia be galo daug, tam, kad streso nebūtų ir pykčio ožiukai nepasirodytų. Juoką geriausia prisijaukinti išplaukiant į „Vaikystės salą“. Žaidimas yra pirmasis vaiko teatras. Atsimerkti, užsimerkti (akytės uždengtos delniukais) yra labai lengva, bet tada vaizduotėje ir gimsta neregėti vaizdiniai. Teatro studijos „Bildukas“ aktoriukai visiems susirinkusiems parodė, kaip „Vaikystės saloje“ vasarą išdygsta sniego senis, pastatoma puikiausia šuniuko būda, arba miške surenkami visi grybai, o kur dar šokantys žaisliukai, fėjos, pelytės ir varlytės.
Didelis noras vaidinti užgimsta dar būnant mažu vaiku. Visiems yra tekę kurti spektaklėlį su lėlėmis, kaladėlėmis ir įsijausti į savo fantazijos pasaulį, visai pamirštant pavalgyti ar pamiegoti. Renginio vedėja susirinkusiems mažyliams palinkėjo kuo daugiau žaisti, svajoti, o paaugus ateiti ir tapti vienu iš teatro studijos „Bildukas“ narių. Teatralizuotus skaitymus ir žaidimus užbaigė smagios jaunųjų aktorių dainelės ir šokiai su mažaisiais bibliotekos skaitytojais.