Susitikimas su Kęstučiu Marčiulynu Bo Haeng, knygos „Laiškai iš Drakono kalnų” autoriumi

2011 m. spalio 25 d., antradienį, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje (Aido g. 27) vyko susitikimas su vienuoliu Kęstučiu Marčiulynu Bo Haeng.

Aktorius, režisierius, žurnalistas Kęstutis Marčiulynas, pirmasis lietuvis, tapęs zen vienuoliu, gavo vardą Bo Haeng ir daugiau kaip 14 metų gyvena bei praktikuoja budizmą įvairiuose Pietų Korėjos vienuolynuose.

Renginio metu autorius pristatė vienuolio dienoraščių forma parašytą knygą „Laiškai iš Drakono kalnų“, kurioje dalijasi savo dvasine patirtimi, į daugelį dalykų pažvelgia žemiškos sampratos akimis, kviesdamas pamąstyti apie savo kelią ir tikslą šiame gyvenime.

Buvo parodytas filmas apie gyvenimą Pietų Korėjos zen budistų vienuolynuose, apie praktiką, patirtį bei kasdienybę juose. Kodėl vienuolis? Kodėl palikau Lietuvą? Kiek laiko esu Korėjoje? Kodėl mes gyvename šiame pasaulyje? Tai klausimai, į kuriuos autorius atsakinėjo susitikimo metu ir jam pasibaigus.„Pagal budizmą pereiti upę – tai simboliška. Tad pirmyn per upę. Jeigu kas nors po šio susitikimo nutars tai pabandyti, nors vienas sušuks galintis tai padaryti, įgaus ryžto ir bandys, mano misija bus atlikta.“- sakė autorius po susitikimo.