Susitikimas su Lina Žutaute

Lapkričio 18 d., penktadienį, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale vyko susitikimas su šiauliete rašytoja, knygų iliustratore Lina Žutaute.

„Pirmiausia turbūt esu svajotoja, paskui dailininkė, dar mama ir truputį rašytoja“ – taip save Centro pradinės mokyklos pirmokams pristatė viešnia. Piešti knygas vaikams ji pradėjusi visiškai atsitiktinai. Pirmoji iliustruota grožinės literatūros knyga buvo Gendručio Morkūno „Grįžimo istorija“ (2007). Po to sekė: Džipas televizoriuje, Gianni Rodari, Vilnius: Nieko rimto (2008), Blusyno pasakojimai, Gendrutis Morkūnas, Vilnius: Nieko rimto (2008), Bruknės karoliai, Anzelmas Matutis, Vilnius: Alma Litera (2008), Velniškai karštos atostogos, Gendrutis Morkūnas, Vilnius: Nieko rimto (2009), Kiti nutikimai orbitoje, Gianni Rodari, Vilnius: Nieko rimto ( 2010), Iš nuomšiko gyvenimo, Gendrutis Morkūnas, Vilnius: Nieko rimto (2010), Apie kates ir pelytes, Alioša Dmitrijevas, Maskva: Clever (2011) ir pati naujausia – Velnių ežeras: lietuvių pasakos ir sakmės, Kaunas: Šviesa (2011)

„Kakę Makę“ sugalvojo mano sūnus Karolis. Apie ją sukūriau begalę istorijų – kūriau kas vakarą po pasaką. Ko tik ji nedarė?! Ir su milžinu kariavo, ir į kosmosą skrido, ir pyragus kepė, ir su pabaisomis draugavo. Žodžiu, tokia mergaitė, apie kurią būtų įdomu klausytis berniukui.“ – pasakojo rašytoja. 2010-aisiai metais „Kakė Makė ir netvarkos nykštukas“ pelnė geriausios metų knygos mažiausiems skaitytojams apdovanojimą. Beje, personažas Kakė Makė jau turi savo rusišką dvynę seserį „Tosią Bosią“, nes Klever Media Grup leidykla Maskvoje išleido knygą rusiškai. O netolimos ateities planuose – 2012 Vilniaus knygų mugės metu bus pristatyta nauja knyga apie Kakės Makės ausis.

Rašytoja vaikams parodė savo iliustracijų skaidres, atsakė į klausimus, o susitikimo pabaigoje surengė kūrybines dirbtuves, kurių metu pirmokai patys gamino iliustracijas knygų „Kakė Makė ir netvarkos nykštukas“ , „Du paršeliai“ veikėjams.

 

Renginio dalyviai galėjo įsigyti autorės knygų, kurias į biblioteką atvežė knygynas „Pegasas“.