Susitikimas su rašytoja Nijole Kepeniene

Lapkričio 22 d., ankstyvą antradienio rytą, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko susitikimas su daugelio knygelių vaikams rašytoja, knygų iliustratore Nijole Kepeniene.

Bibliotekos skaitykla buvo sausakimša, į susitikimą su žinoma autore susirinko Gegužių progimnazijos 3-4 klasių mokiniai.

Klaipėdoje gyvenančios rašytojos tekstai vaikams nebuvo naujiena, nes juos vaikai skaito ne tik savo malonumui, bet ir mokykloje. . Rašytoja vaikams pasakojo apie savo mėgstamiausią, pačią pirmą knygelę vaikams „Džiovintas debesėlis“. Pasirodo, autorė šią knygelę rašė savo dukrelei Šarūnei. Visų autorės knygelių siužetai atsiranda iš paradoksalaus (alogiško) įvaizdžio. Autorė teigė, kad „geriau pasižiūri, pamatai, kad visi daiktai turi savo charakterius, kurie ir sukelia įvairias mintis, o iš tų minčių gimsta trumpesni ar ilgesni pasakojimai“.

Gegužių progimnazijos mokiniai patys panoro išsakyti savo fantazijas ir taip laimėti vieną iš autorės knygelių. Irma, Meda, Eimantas, Rivilė, Vėjūnė, Ugnė, Toma išsakė, kaip jie įsivaizduoja stebuklingą skraidyklę, kuri vaikų vaizduotėje būtų pagaminta iš saldainių, ledų arba stiklo: mėnuliai ir žvaigždžių galaktikos matytųsi, o kitos būtų panašios į žemiškus namus – turėtų židinį, paveikslus, kad kelionė neprailgtų - turėtų daug daug knygų. Po renginio knygų autorė sakė, kad tokios lakios vaikų fantazijos nesitikėjo. Autorės knygelę laimėjo pati drąsiausia Gegužių progimnazijos mokinė Irma.

Autorė vaikų klausė: „Ar jie žino, kaip gimsta padavimai?“. Pasirodo, kad vaikai šito nežino, taigi rašytoja jiems paaiškino. Padavimai kyla iš pačių paprasčiausių daiktų, jų įvardinimų, nes tai, kas turi vardą, jau nebegali būti pamiršta. Rašytoja tam, kad vaikai geriau suprastų visa tai, paskaitė dar vieną iš daugelio savo pasakėlių, tik ši buvo apie kilimą. Autorės pasaka įkvėpė vaikus papasakoti ir savo stebuklingas istorijas. Aktyvaiusiems mokiniams vaikų rašytoja padovanojo knygeles su savo autografais, palinkėjo toliau kurti bei svajoti.

 

Susitikimo akimirkas galite pamatyti filmuotoje medžiagoje:

http://www.youtube.com/watch?v=ojjwI8GaA88