„Varsos“ filiale vyko renginys „Mokomės suprasti ir padėti“

Lapkričio 22 dieną, antradienį, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Varsos“ filiale (Vilniaus g. 38D) vyko renginys „Mokomės suprasti ir padėti“, skirtas mažiesiems bibliotekos lankytojams, lopšelio-darželio „Salduvė“ priešmokyklinukams.

Dar bibliotekos prieigose bėgiodami vaikai džiaugėsi būsimu renginiu, o kai juos prie bibliotekos durų sutiko vyr. bibliotekininkė Ona Valantinienė, pavirtusi „Salduvės“ ragana, visi buvo žado netekę. „Salduvės“ ragana darželinukus supažindino su stebuklinguoju kamuoliuku, prie kurio prisilietus išnyksta visi mažųjų vaikučių ožiukai. „Naminukų“ ir „Švelnumų“ grupių vaikučiams susėdus, vyriaus. bibliotekininkė Birutė Padvarietienė pradėjo vaizdingai pasakoti apie knygos kelią iš rašytojo Gendručio Morkūno knygos „Blusyno pasakojimai“. Mažieji darželinukai buvo nustebinti vaizdingai skaitomo teksto ir net išsižioję žiūrėjo, kai ant stalo sužibo daug mažų šviesių žvakučių. Vaikai su džiaugsmu klausėsi, kaip knygelę rašo rašytojas, po to ją iliustruoja dailininkas, sužinojo, kad kažkas taiso knygelės klaidas, o patekusi į spaustuvę ji gimsta. Galiausiai knygelės patenka į knygininkų ir bibliotekininkų rankas, o iš jų keliauja į pačių svarbiausių žmonių – skaitytojų namus.

Taip susipažinę su ilgu knygelių parašymo ir išleidimo keliu, mažieji turėjo puikią progą susipažinti ir su viena daugelio knygelių autore, poete, pedagoge Virgilija Zaleskytė. Viešnia, virtusi pasakų fėja, paskaitė mažiesiems savo eilėraštukus ir pasakaites. Šis edukacinis procesas be galo patiko vaikučiams ir jie su džiaugsmu stengėsi prisiliesti prie pasakų fėjos draugų: gyvatės, keturių meškiukų, lelių-draugų, papūgėlių ir daugelio kitų..

Antroje renginio dalyje vyr. bibliotekininkė Ona Valantinienė pristatė kitą Gendručio Morkūno knygelę „Iš nuomšiko gyvenimo“. Bibliotekininkė paaiškino, kad šioje knygoje nuomininkas – tai vaikas, kuris už pinigus yra išnuomojamas kitiems tėveliams. Renginio metu vaikai paklausti, ar norėtų būti išnuomoti kitiems žmonėms, visi atsakė, kad nenorėtų. Tam, kad mažieji darželinukai sužinotų visą šios knygelės istoriją, bibliotekos darbuotojos padovanojo šią knygelę mažiesiems.

Rašytojai Virgilijai Zaleskytei bibliotekos darbuotojos taip pat įteikė atminimo dovanėlę. Visi darželinukai, smagiai atsisveikinę tiek su „Salduvės“ ragana, tiek su pasakų fėja, kupini geros nuotaikos, išskubėjo į savo darželį.

Šioje filmuotoje medžiagoje galite pamatyti renginio akimirkas http://www.youtube.com/watch?v=vMJsKZ9WT2I.