Bibliotekoje pristatyta žymaus dailininko Pablo Pikaso kūryba

Gruodžio 9 d., penktadienį, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) vyko Šiaulių Gegužių progimnazijos mokinių tapybos darbų parodos „Picasso muziejus“ pristatymas, skirtas ispanų tapytojui, labiausiai žinomam kaip kubizmo kūrėjo Pablo Picasso 130-osioms gimimo metinėms paminėti.

Jau nuo lapkričio mėnesio bibliotekoje buvo galima pamatyti Gegužių progimnazijos žemesnių klasių mokinių parodą, skirtą žymiajam menininkui ir tapytojui Pablui Pikasui.

Projekto „Picasso muziejus“ organizatoriai - ne tik Gegužių progimnazija, bet ir Jaunųjų menininkų klubas M-13, kurio kuratorė Regina Rudienė. Kodėl Pikasas? Į šį klausimą galima atsakyti labai paprastai, mat XX a. pradžioje iš pagrindų buvo peržiūrėta ir naujai ištirta daug dar Renesanso laikais susiklosčiusių meno, mokslo ir technologijos tiesų. Buvo įtvirtinta daugelis normų, pagal kurias šiandien įvardijame, apibūdiname ir aiškiname savo pasaulį. Modernusis meistras Pablas Pikasas susidomėjo menu ne dėl komercinės naudos ar socialinės padėties, o dėl noro perrašyti tiesos knygą, nors jis žengė į nepažintą pasaulį. Pasiekė tikslą parodyti modernų, dar nepažintą meną.

Gegužių progimnazijos mokytoja Regina Rudienė susirinkusiems Lieporių pradinės mokyklos 4a klasės mokiniams papasakojo įdomių dalykų apie Pablą Pikaso, trumpai supažindino su žymiojo dailininko kūryba. Šio dailininko tikrasis vardas susideda iš 12 skirtingų vardų ir skamba taip: „Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Crispiniano de la Santísima Trinidad“. Lieporių pradinės mokyklos auklėtiniai išgirdo, kad menininkas per ilgus savo gyvenimo metus turėjo puikią progą pasidžiaugti gausiais savo kūrybos vaisiais, mat sukūrė per 20 000 paveikslų, atspaudų, piešimo, skulptūrų, keramikos gaminių, teatro kostiumų. Keletas P. Pikaso paveikslų vertinami kaip brangiausi pasaulyje.

Specialiai šios parodos pristatymui kurtose skaidrėse mokiniai pamatė P. Pikaso darbus ir lengvai atskyrė menininko tapybos periodus. Gegužių progimnazijos mokytoja R. Rudienė visiems pradinukams priminė vieną, labai svarbią menininko kūrybą atspindinčią detalę – autografą. Dailės mokytoja ragino vaikus, kad būtinai pasirašytų po savo pieštais piešiniais, nes niekas negali žinoti, gal po keliolikos metų mokiniai bus žymūs dailininkai ir jų darbai, taip pat kaip ir Pikaso, bus vertinami milijonais litų.

Po pristatymo Jaunųjų menininkų klubo M-13 prezidentė Fausta Roznytė parodė savo darbo priemonę – filmavimo kamerą, su kuria buvo nufilmuotos dailininko Pablo Pikaso garbei darytos parodos. Filmo siužetas Lieporių pradinės mokyklos ketvirtokų tikrai neišvargino, vaikai su malonumu žiūrėjo, kaip P. Pikaso iš vazos padaro paukštį, stebėjo jo greitą piešimą. Nors dailininkas gimė ir augo Ispanijoje, bet beveik visą brandų gyvenimą praleido ir dirbo Paryžiuje bei Prancūzijos pietuose. Filme suskambėjusi prancūziška daina vaikus paskatino dar atidžiau stebėti besikeičiančius tiek žymiojo menininko gyvenimo epizodus, tiek Gegužių progimnazijos mokinių pieštas Pikaso paveikslų kopijas.

Renginio pabaiga jauniesiems pradinukams paliko patį didžiausią įspūdį, mat įžengė gyvos P. Pikaso darbų kopijos. Gegužių progimnazijos mokytoja R. Rudienė pridūrė, jog P. Pikasą kopijuoti galima įvairiai, jis puikiai atrodo ir ant rūbų.

Parodos pristatymui pasibaigus visi pradinukai nusifotografavo prie Gegužių progimnazijos mokinių pieštų garsiojo P. Pikaso kopijų.