Garsiniai skaitymai Specialiojo ugdymo centre

Sausio 11 d. vyko garsiniai skaitymai, skirti Metų knygos rinkimams. Renginys, kurį organizavo „Aido“ filialo darbuotos, vyko Specialiojo ugdymo centre. Pristatytos akcijos "Metų knygos rinkimai 2011" knygos: K.Kasparavičiaus "Mažoji žiema", V.Palčinskaitės "Muzika troliui" ir V.V.Landsbergio "Stebuklingas Dominyko brangakmenis".

Vaikai buvo supažindinti su knygų autoriais, supažindinti su balsavimo taisyklėmis. Garsiniams skaitymams buvo pasirinkti apsakymai iš K.Kasparavičiaus knygos "Mažoji žiema". Knygoje galima rasti 10 netikėtų smagių pasakojimų. Ši knyga ne tiek apie žiemą, kiek apie baltą spalvą. Paskaitytos 2 pasakėlės - "Mažoji žiema", apie seną jazmino krūmą, kuris vasarą apsipila nesuskaičiuojama gausybe puošnių baltų žiedų, kita pasakėlė "Pandos", apie baltas mažas meškutes. K.Kasparavičius yra neprilygstamas stebėtojas, neįmanomų dalykų išradėjas, nenuilstantis išminties ieškotojas.
Specialiojo ugdymo centro ugdytiniams labiausiai iš visų trijų knygų pasiūlytų Metų knygai patiko "Mažoji žiema".
Metų knygos rinkimus neabejotinai galima vadinti svarbiu kultūros reiškiniu. Akcijos tikslas ir idėja - skatinti vaikus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius vaikams.
Biblioteka bendradarbiauja su Šiaulių specialiojo ugdymo centru. Šio centro ugdytiniai yra aktyvūs bibliotekos skaitytojai ir lankytojai. Dėl fizinės negalios ir kitų susirgimų dalis vaikų negali lankytis bibliotekoje, skaityti knygų. Neįgalūs vaikai pamėgo garsinius skaitymus, kuriuos praveda bibliotekos darbuotojos.