„Spindulio“ filiale veikia paroda „Čarlzas Dikensas – rašytojas, realistas, humoristas“

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filiale (Spindulio g. 5) vasario 2 - kovo 2 d. veikia literatūros paroda „Čarlzas Dikensas – rašytojas, realistas, humoristas“, skirta rašytojo 200-sioms gimimo metinėms paminėti.

Vasario 7 dieną sukanka 200 metų, kai gimė anglų literatūros klasikas, rašytojas, žurnalistas, visuomenės kritikas, aktorius, oratorius Čarlzas Dikensas (Charles Dickens). Šlovė rašytoją užklupo vos 25 metų. Jo populiarumas nemažėja ir iki šių dienų. Jis itin vertinamas akademinėje plotmėje. Dikenso kūryba nestokoja tiek skaitytojų, tiek literatūrologų dėmesio. Rašytojo įtaka svarbi ir pasaulinės literatūros procese – iš jo mokėsi vėliau gyvenę ir kūrę garsūs autoriai.
Keletas įdomių faktų iš rašytojo gyvenimo: rašytojo tėvas buvo uosto tarnautojas – nepraktiškas ir išlaidus žmogus, nesugebėjęs dorai pasirūpinti šeima. Už skolas jam dukart teko sėdėti kalėjime. Mokyklą Čarlzas lankė neilgai, tačiau buvo ne pagal metus išprusęs ir perskaitė visus namie buvusius leidinius. 1822 m. Dikensai persikraustė į Londoną. Šeima gyveno labai skurdžiai, todėl Čarlzas įkeitinėjo įvairius daiktus, pardavinėjo namų biblioteką, dirbo pasiuntinuku. Būdamas 12–os apie 4 mėnesius dirbo batų tepalo fabrike.
Č. Dikensas su žmona Ketrin (Catherine Hogarth) susilaukė dešimties vaikų, tačiau santuokos nelaikė laiminga. Turėjo meilužę, garsią tuo metu Anglijoje aktorę.
Iš viso Č. Dikensas parašė apie 20 romanų ir apysakų bei daugybę apsakymų, esė, apybraižų, pjesių, straipsnių poezijos kūrinių. Jis pats labiausiai mėgo Deividą Koperfildą, kuriame nemažai autobiografinių faktų. Literatūrologai pastebi, kad rašytojas kaip niekas kitas sugebėjo perteikti tuometinę Londono atmosferą. Jis taip gerai pažinojo miestą ir jo gyvenimą, tarsi būtų pats jį pastatęs. Rašytojas mirė vos 58 metų, 1870 m. birželio 9 d. Palaidotas Vestminsterio abatijoje, Poetų kampelyje.

Maloniai kviečiame aplankyti parodą!