„Šaltinėlio“ bibliotekoje vyko vaikų "Metų knygos" rinkimai

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale (Trakų g. 20a) šaltą vasario 10-osios rytą Tėvo Benedikto Andriuškos pradinės mokyklos 4a ir 4b klasių mokinukai atvyko išrinkti geriausios 2011 metų vaikų knygos.

Bibliotekos vedėja Rita Božienė apie metų knygos rinkimų akciją vaikams pasakojo, kad metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu, puikiai skatinančiu Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą.
Akcijos idėja - pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius trijose - vaikų, paauglių ir suaugusiųjų - knygų kategorijose. Bibliotekos vedėja vaikams priminė, kad jie rinks vieną iš trijų vaikų kategorijos knygelių, o geriausios Lietuvos mastu knygelės autorius bus apdovanotas vasario 23-26 d. vyksiančios Vilniaus knygų mugės metu. Mokiniams buvo pristatytos ne tik dalyvaujančios rinkimuose knygos, bet ir anksčiau šių autorių parašytos eilės, pasakos.
Violeta Palčinskaitė jau išleidusi 32 knygas, keletas jų: „Stebuklinga Mocarto fleita“, „Namai namučiai“, „Senamiesčio lėlės“, „Skersgatvio palangės“, „Karalius pamiršo raidyną“.
Kęstutis Kasparavičius labiau žinomas kaip knygų iliustruotojas. Jų per savo kūrybinį gyvenimą yra iliustravęs apie 50, o pats parašė ir iliustravo 7 knygas: „Kiškis Morkus didysis“, „Sodininkas Florencijus“, „Baltasis dramblys“, „Meškelionė“.
Vytautas V. Landsbergis yra net 11 knygų autorius, rašo pjeses, eilėraščius ir kuria vaikams: „Briedis Eugenijus“, „Berniukas ir žuvėdra“, „Pelytė Zita“, „Julijos sapnai“, „Rudnosiuko istorijos“.
Supažindinusi su knygų autoriais bibliotekos vedėja Rita Božienė vaikus pakvietė toliau pakeliauti po knygų šalį, kurios vedliai pasirodė esantys tikrai nekasdieniai. „Šaltinėlio“ filiale apsigyvenęs švedų rašytojos A. Lindgren personažas Karlsonas atsivedė dar vieną gerai vaikams žinomą V. Disnėjaus pasakų-filmų herojų Liūtą Karalių.
Vos tik atėję į biblioteką Karlsonas su Liūtu Karaliumi pasisveikino su vaikučiais ir paklausė, kiek jie žinantys šalių. Vaikams pradėjus vardinti pasaulio šalis - Norvegiją, Lenkiją, ir kitas, paklausė, ar žino šalia, kurių nėra žemėlapiuose, bet yra pasakose, ar žino, iš kokių pasakų šalių Karlsonas su Liūtu atkeliavo? Vaikams prakalbus, kad Karlsonas atėjo iš knygelės „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“ Liūtas Karalius pasigyrė, kad jis iš Afrikos savanų. Karlsonas su Liūtu Karaliumi vaikams pasisakė, jog atėjo pristatyti trijų pasakų šalių Kęstučio Kasparavičiaus knygelės „Mažoji žiema“, Vytauto V. Landsbergio pasakos „Stebuklingas Dominyko brangakmenis“, Violetos Palčinskaitės istorijos „Muzika troliui“. Smagus ketvirtokų bendravimas su Karlsonu ir Liūtu Karaliumi apie šias tris knygas tęsėsi gerą pusvalandį, po to visi paklausė pasakos kompaktinėje plokštelėje, kur pats knygelės autorius Vytautas V. Landsbergis seka ir kartu dainuoja arklio Dominyko ir jo draugų dainas.
Renginio pabaigoje keletas drąsesnių ketvirtokų papasakojo Karlsonui ir Liūtui Karaliui, ką piešiniuose veikia arklys Dominykas su rugiagėle, kaip Dominykas keliauja po kosmosą, ar stovi ant milžiniško torto.
Bibliotekos vedėja Rita Božienė padėkojusi Karlsonui (Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto Lietuvių filologijos ryšių su visuomene 3 kurso studentas Dovydas Šimkus) ir Liūtui Karaliui (Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto Lietuvių filologijos ryšių su visuomene 3 kurso studentė Jovita Žiupkaitė) už puikų pasakų šalių pristatymą, pakvietė pradinukus atsisėsti prie kompiuterių ir atiduoti savo balsą už jiems labiausiai patikusią vaikų knygą. Prabalsavę mokinukai nepaleido Karlsono ir Liūto Karaliaus į jų pasakų šalis, o džiaugsmingai su jais kalbėjosi ir juokavo. Tik apsirengę šiltas striukes bei paltukus, vaikai atsisveikino su ryškiaspalviais pasakų herojais, žinodami, kad Karlsoną visuomet ras gyvenantį ant bibliotekos stogo, o Liūtas Karalius bus sutiktas knygose ir animaciniuose filmuose.

Kviečiame pažiūrėti gražiausias renginio akimirkas šioje filmuotoje medžiagoje bei socialiniame tinklapyje "Facebook" .