Literatūrinis-muzikinis vakaras "Varsos" filiale

2012 m. vasario 13 d. „Varsos“ bibliotekoje (Vilniaus g. 38d) įvyko literatūrinis-muzikinis vakaras „Melsvojoj mėnulio tyloj...“.

Šis vakaras ir literatūrinė paroda „Lyg milžinas ėjai pasaulio tyrais...“ – (B. Brazdžioniui - 105) sudarė vientisą ciklą meilės tematika, skirtą Šv. Valentino, tai yra Įsimylėjėlių dienai paminėti.
Literatūrinis-muzikinis vakaras prasidėjo romantiškomis jaunųjų kūrėjų Tautvydo Melio ir Algirdo Staponkaus atliekamomis melodijomis. Tylūs, bet vis garsėjantys, banguojantys gitarų akordai visus susirinkusius nuteikė romantiškai praleisti visą vakarą, pasidalinti savo meilės dienai sukurtomis eilėmis, prisiminti kokios gali būti meilės formos: meilė žmogui,meilė tėvynei, meilė motinai, meilė pinigams, artimų žmonių abipusiai jausmai (meilė).
Prie muzikos be galo derėjo vyriausios bibliotekininkės Birutės Padvarietienės specialiai šiam vakarui padengtas romantika dvelkiantis stalas. Beje, romantika - kas tai turėtų būti? Šiais laikais romantika suprantama kaip jaukią šviesą teikianti žvakė, saldumynai, nuoširdūs ir linksmi žmonės. Praėjusių amžių jau tarsi nebeliko, bet ar tikrai? Žvaigždes, mėnulį, norą siekti kito žmogaus mums parodė daug žymių rašytojų. Vienas jų - Viljamas Šekspyras, savo kūriniuose atskleidęs gaivališką gyvenimo meilę.
Bibliotekininkė Birutė Padvarietienė perskaitė eiles, skirtas visų mūsų mamoms. Alfonso Madonio eilėraštis „Motina“ visus renginio dalyvius privertė filosofiškai susimąstyti, kodėl mes taip skubame suaugti ir išeiti. Jaunosios poetės Aušra Skačkovaitė ir Greta Jankauskytė taip pat dalinosi savo meilės dienai parašytomis eilėmis. Trumpi, bet daug jausmų išsakantys žodžiai paliko nemažą įspūdį visiems renginyje dalyvavusiems. Mokytoja Laima Spranginaitė jaunosioms kūrėjoms pasiūlė visus savo eilėraščiuose išsakytus jausmus nebijoti ne tik užrašyti, bet ir nupiešti, nes spalvos taip pat kalba. Beje, literatūrinis-muzikinis vakaras „Melsvojoj mėnulio tyloj...“ taip pat parodo spalvas. Mokytoja Asta Švedienė paskaitė ištrauką iš Janinos Degutytės „Mėlynojo etiudo“. Visgi, mėnulio spalva nėra tiek svarbi, svarbus pats faktas, kad naktį vyksta paslaptingas, kupinas slaptos meilės ir jausmų gyvenimas, o mėnulis visa tai mato, bet niekam nepasako...
Satyrikas Vytautas Gasparavičius literatūrinio vakaro metu pasireiškė ne tik kaip poetas, bet ir puikus bardas. Akomponuodamas gitara atliko net keletą savo ir kitų kūrėjų romantiškų dainų ir romansų.
Renginio metu buvo prisiminta ir vasario 16-oji - Lietuvos valstybės atkūrimo diena, ta proga paskaitytas eilėraštis tėvynei. Prisimintas ir šią dieną lygiai prieš metus mus palikęs Lietuvos poetas, dramaturgas, vertėjas, visuomenės veikėjas Justinas Marcinkevičius. Bibliotekos darbuotoja Birutė Padvarietienė paskaitė trumpą šio poeto kūrybos ištrauką.
Renginio pabaigoje, skambant tyliems gitarų garsams, Birutė Padvarietienė sakė: „Miela buvo matyti artimus bibliotekai žmones, tikint, kad šie susitikimai išties tampa tradicija“.

Daugiau šio renginio akimirkų galite pamatyti socialiniame tinklapyje "Facebook" .